Tabivere valla kultuuritegijad alustasid aastat

Detsember on teatavasti kuu, millele sügisel  suuri lootusi pannakse, kuid mis kätte jõudes nii ära kulub, et vabad õhtud lõpuks ühe käe sõrmedel üles lugeda võib. Seepärast on Tabivere vallas traditsiooniks saanud kahe rahvamaja isetegevuslaste aastavahetuspidu alles jaanuaris pidada, kui suur kiire möödas. Tänavu sai see teoks läinud laupäeval Tabivere vabaajakeskuses.

Idee, et vähemalt kord aastas ühiseks peoks ruumikas vabaajakeskuses kokku saadakse, pärineb ülemöödunud sügisel keskust juhatama asunud Erlend Kollomilt.

Neile, keda huvitab

Reaalne elu on näidanud, et müürilehti kui niisuguseid pole selle kokkusaamise puhul mõtet trükkida. Asjaosalised ja huvilised teavad isegi, kus, kellega ja millal, ning paraku ongi nii, et kes ise laulab-tantsib-trummi lööb, on igal kultuuriüritusel platsis, kes aga ise ei tee ja huvi ka ei tunne, seda ei meelita kodunt välja ka pilkupüüdev kuulutus.

Pikkade peolaudade äärde kogunes rahvast päris tublisti, sest Tabivere ja Maarja-Magdaleena peale tuleb kultuurikollektiive kokku üsna soliidne arv. Üles astusid Maarja-Magdaleena segakoor ja meesansambel, mõlema rahvamaja näitetrupid, Maarja rahvamaja line-tantsijad ja Tabivere rahvamaja memmede tantsurühm.  Meeleolumuusikat tegi lauldes ja süntesaatoril Vladimir Karjalainen, kes koori ja meesansamblit vahetevahel akordionil saadab, ja ansambel Von Dorpat —  noored muusikud Tartust, kes siin endale turvalise prooviruumi on leidnud.

Väikeses “inimressursikriisis” on hetkel Tabivere eakateansambel “Laulusõbrad” ja rahvamuusikaansambel ning Maarja rahvamaja tantsumemmed, kuid loomulikult tulid kodunt välja kõik, kel vähegi võimalik, et teiste etteastetest osa saada.

Igav ei hakka 

Kui kaadriprobleemist rääkida, siis on praegu selles osas kõige õnnelikumas seisus segakoor, mille read aina täienevad. Koori dirigendi Liia Koortsi sõnul hakkab nüüd vilja kandma õpetajate töö kohalikus muusikakoolis, sest ka mitmed noored, kes Tabiverest kaugemale õppima on läinud, on viimasel ajal riburada kooriga liitunud, kuigi proovidesse jõudmine just lihtne pole. Kahtlemata mängib suurt rolli seegi, et koor järjest aktiivsemalt huvitavat repertuaari õpib ja järjest põnevamaid esinemisvõimalusi leiab. Teadagi ei tule tublidus tööta — lisaproovid, erakorralised proovid ja laululaagrid on juba rutiiniks saamas.

Jalgu pole kultuuritegijail võimalik seinale lüüa ka pärast tiheda graafikuga aastavahetust. Segakoori meesansamblit oodatakse esinema juba sel reedel, kui Mustvees maakonna kultuuri- ja sporditegijate tänuõhtu toimub. Tabivere näitemänguseltskond sõidab laupäeval Türile harrastusteatrite riigifestivalile, Maarja-Magdaleena külateater teeb usinalt tööd selle nimel, et  tuua kevadeks publiku ette  Andrus Kiviräha näidend “Uljas neitsi”.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus