Tabivere valla isetegevuslased valisid endi hulgast tublimaid

Kui jõulude ja aastavahetuse suur kiire ja tihedad esinemised möödas, on isetegevuskollektiividel aega ka oma pidu maha pidada. Nii on Tabivere ja Maarja rahvamaja isetegevuslased juba aastaid toiminud ja erandiks polnud tänavunegi.

Laupäeva õhtul koguneti möödunud aastast kokkuvõtteid tegema ja uusi plaane pidama Tabivere rahvamaja saali. Maarja rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg, kes koos Tabivere kultuurikantsi vastse juhataja Terje Paalitsaga peo avas, meenutas, et esimene taoline ühispidu peeti 1999. aastal Maarja kitsukeses saalis. “Rahvast oli palju ja kontsert kestis üle kolme tunni, kuid kõik tahtsid esineda ja olid lusti täis,” rääkis Tiia.

Mõlema rahvamaja juhatajad kinnitasid, et ühise uusaastapeo traditsioon jätkub, Terje Paalits aga andis teada sellega kaasnevatest  uuendustest: nii seekord kui igal aastal edaspidi valivad kultuurihuvilised esimesel peol aasta isetegevuskollektiivi ning iga kollektiiv endi hulgast tublima ehk aasta isetegevuslase.

“Me kõik võime vallakodanikena uhkusega tõdeda, et meie isetegijad on nii kodukandis kui kaugemal ka tuntud tegijad,” ütles Tabivere vallavolikogu  aseesimees Vahur Poolak enne parimate väljakuulutamist ning neile valla tunnustuskirjade ja kenade vöökirjamustriga kruuside jagamist.

Õiged valikud  

Aasta paremate valimine n-ö igal rindel on meil teatavasti juba pikemat aega popp, sestap ei valmistanud kultuuritegijatele kaaslaste hindamine-kaalumine erilisi raskusi.

Arvesse tuli seejuures võtta nii usinust proovidest osavõtul kui kõikvõimalikke muid isikuomadusi, mis kaaslaste südame soojaks ja meele rõõmsaks teevad.  

Maarja-Magdaleena segakoor kui liikmete arvult suurim kollektiiv otsustas siiski veidi erandlikult toimida ja valis endi hulgast  aasta tegijaid kaks – ühe nais- ja ühe meeslaulja. Valikute õigsust ja õiglust kinnitas nii nimetatud kollektiivi kui teistegi puhul tuline aplaus, kui üldsuse poolehoiuavaldust aga kõrva abil detsibellides mõõta, siis kuuldus see olevat kõige tugevam Maarja rahvamaja seeniortantsurühma valiku puhul. Esinumbriks tunnistati Vahta Pilden, alati särasilmne ja jätkuvalt kergejalgne proua, kes tähistab peagi oma 89. sünnipäeva!

Tabivere valla tublimaks isetegevuskollektiiviks valisid peokülalised salajasel hääletusel Maarja-Magdaleena segakoori. Kahtlemata olid valiku teinud teemaga kursis, sest just koor on see, kes kõiki valla tähtsamaid esindusüritusi kaunistab ja kodust kaugemalgi tuntuks on saanud. 

Kes teeb, see jõuab

Ikka ja alati on paika pidanud tõik, et kel tahtmist, jõuab palju, ja mida rohkem inimene ette võtab, seda enam ta ka jaksab. Nii tuli  ka äsjasel peol ette mitmeid kostüümivahetuspause,  kui näiteks mõni tantsimast tulnu kohe laulma või pilli mängima pidi jõudma.

Põgusad vaheajad täitis akordionimängu ja lauluga Rauno Koorts. Noor mees on publiku vaieldamatu lemmik ja teda peavad mitmed isetegijad õigusega ka “oma poisiks”, sest Rauno on laulu, tantsu ja pillimängu sees üles kasvanud ja juba mudilasest saati sellega ise tegelnud.

Et kõikjale jõudmine ja palju saavutamine kõigile kultuuritegijaile omane on, kinnitas ka peol tantsumuusikat teinud ansambel Melody. Nii Meelis Külaots kui Fixist tuntud Evald Raidma andsid publikuga suheldes teada, et on kursis nii koori- kui rahvamuusika valdkonnas toimuvaga.  

Evald Raidma õpetab lastele ja noortele laulmist ja klaverimängu, juhendab ansambleid ning koore, Meelis Külaots laulab Konguta segakooris ja lööb kaasa mitmes rahvamuusikakollektiivis.

Kauksi Ülle tunnistas kord ETV Tähelaeva saates, et ei jaga inimesi niivõrd naisteks ja meesteks kui nendeks, kellel on kultuurihuvi ja kellel mitte.

Ilmselgelt on ühes suunas mõtlejatel mõnus koos olla, seepärast ei kiirustanud peolt lahkuma needki, kes endas tungi ei tundnud hilisööni tantsupõrandal kepsutada. 

Tabivere valla aasta isetegevuskollektiiv 2013

Maarja-Magdaleena segakoor 

Tabivere valla isetegevuslased 2013 

Maarja rahvamaja seeniortantsurühm – Vahta Pilden

Tabivere memmederühm Vokiratas – Maila Valt

Maarja rahvamaja Wiera Teater – Heli Täpsi

Tabivere Harrastusteater – Helgi Herman

Tabivere kapell – Ülo Nõlvak

Tabivere eakateklubi Lumeroos naisansambel – Viive Aunap

Maarja- Magdaleena segakoori meesansambel – Arvi Kirikal

Maarja rahvamaja line-tantsijad –  Rita Vahter

Maarja-Magdaleena segakoor – Anne Otsus ja Kalev Kurs.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus