Tabivere vald soovib sundliitmist Tartu vallaga

Neljapäeval peetud istungil otsustas Tabivere vallavolikogu teha ettepaneku valitsusele, rahandusministeeriumile ja haldusreformi Lõuna-Eesti piirkondlikule komisjonile liita Tabivere vald Tartu vallaga, kui peaks hakatama rakendama sundliitmist.

Tabivere vallavanem Tarmo Raudsepp ütles, et valla väljajäämine vabatahtlikust ühinemisringist tekitas vajaduse anda Tabivere vallapoolne seisukoht juhuks, kui sundliitmine ellu viiakse. “Ettepanek on sõnastatud “juhul kui…ˮ. Olukorras kus valitsus ja regionaalminister on vahetunud võiks neile kohapealne info Tabiverest teada olla.”

Volikogu istungil avaldati arvamust, et sundliitmine Tartu vallaga võib saada keeruliseks, kuna vabatahtlikku ühinemist Tabivere vallaga pole see omavalitsus soovinud. “Me oleme teinud rahvaküsitluse. Üheksakümmend protsenti elanikest on öelnud, et soovivad ühinemist Tartu suunas. Ma ei näe võimalust, et vallavolikogu ja vallavalitsus hakkaksid nüüd teises suunas tegutsema. Kuidas asi lahendada on aga mitte enam kohaliku omavalitsuse vaid riigi mure. Riigikogu on vastu võtnud seaduse, kus öeldud, et kui vabatahtlikult ei ühineta, tuleb sundliitmine. Las nad siis viivad selle seaduse ellu,” märkis Tarmo Raudsepp.

“Haldusreformiga seonduv pole inimeste igapäevaelu Tabivere vallas mõjutanud. Tuleviku vaatevinklist tunnevad inimesed aga siiski muret. Ka meedia räägib palju sellest, et Tabivere vald on vabatahtlikust ühinemisringist välja jäänud. Vaja on põhjalikku selgitustööd ja teemaga tõsist tegelemist omavalitsuse poolt,” lisas vallavanem.

Ettepaneku saatmist riiklikele institutsioonidele Tabivere valla sundliitmiseks Tartu vallaga toetasid kümme vallavolikogu liiget, üks oli vastu ja üks erapooletu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus