Tabivere vabaajakeskust juhib Erlend Kollom

Tabivere vabaajakeskus sai hiljuti uue juhataja. Ülemöödunud reedest töötab selles ametis Erlend Kollom.

Vabaajakeskuse eelmine juht Tiina Tegelmann lahkus mäletatavasti kõnealusest ametist märtsikuus seoses tööleasumisega maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialisti kohale. Ajal, mil vabaajakeskus juhatajata oli, hoidis majas asjad joones administraator Linda Amjärv. Uue juhataja leidmiseks ei kuulutatud konkurssi kohe välja sellepärast, et Tiina Tegelmann andis nõusoleku mitmed enda algatatud projektid uue töö kõrvalt siiski veel lõpuni viia. Tabivere vallavolikogu esimees Kalev Kurs ei varjanud ka, et mõned „juhatajavabad“ kuud aitasid vallal vabaajakeskuse palgakulude arvelt kokku hoida.

Kui konkurss vastu sügist lõpuks korraldati, laekus sellele kuus kandideerimisavaldust. Neli kandidaati otsustati ka vestlusvooru kutsuda. Neist sobivaim leiti olevat senini Tartu Vilde Teatri juhina töötanud ja sama teatri trupis näitlejana kaasa löönud Erlend Kollom.

„Tema nägemus Tabivere vabaajakeskuse tulevikust tundus olevat kõige selgem ja põhjalikum ning tema senised töökogemused kõige sobivamad, juhtimaks sellist kahest erilaadsest poolest koosnevat asutust nagu meie vabaajakeskus,” ütles Kalev Kurs.

Kaks korrust

Ka Erlend Kollom väitis, et otsustas vabaajakeskuse juhataja kohale kandideerida sellepärast, et saab seal edukalt kasutada oma viimase aja teatrijuhi ja varasemast ajast pärit ettevõtjakogemust.

„Tabivere vabaajakeskuse kaks korrust on ju erineva iseloomuga: all on bowlingurada, piljard, saunad, solaarium ja baar, üleval rahvamaja,” ütles Erlend Kollom. „Mida paremini müüb oma teenuseid esimene korrus, seda suuremaid ja huvitavamaid projekte saab arendada teisel korrusel. Et Tartu ja Jõgeva ümbruses teist sarnast kompleksi pole, on need inimesed, kes siinsest mõistliku hinnaga täisteenusest – päeval konverents, õhtul lõõgastumine – huvitatud võiksid olla, kindlasti olemas. Kui nad üles leida ja meie maja võimalustega kurssi viia, siis ei tohiks edu tulemata jääda.”

Erlend Kollomi lähiaja kavatsused on seotud noorte senisest suurema kaasamisega ning kokkusaamisvõimaluste pakkumisega Tabivere suhteliselt suurele mitte-eestlaste kogukonnale. Kindlasti kavatseb ta jätkata ka oma eelkäija Tiina Tegelmanni algatatud töösuundi ja projekte.

Mitmekesine pagas

Pärit on 36-aastane Erlend Kollom Tartust ning elab kriminaalpolitseiametnikust abikaasa ja kolme lapsega seal praegugi. Ta on lõpetanud Ülenurme Gümnaasiumi ja Tallinnas tegutseva EELK Usuteaduse Instituudi ning on töötanud Hargla ja Elva koguduses. Viimased kümmekond aastat on ta tegutsenud ettevõtluses: olnud kinnisvaramaakler, juhtinud mööblit ja mööbliplaate tootvat firmat, aga olnud ka, nagu öeldud, Tartu Vilde Teatri juht.

Jõgevamaal pole Erlend Kollom sugugi tundmatu isik: ta on külalisena kaasa teinud Palamuse Amatöörteatri lavastustes „Sabani sõlmes Luts” ja „Tali” ning Tabivere huviteatri Hugo Raudsepa ainelistes lavastustes. Lisaks sellele seisab tema nimi juba mitu aastat Tabivere valla elanike registris, sest tal on selle valla piiridesse jäävas Lilu külas maakodu. Tänavusel harrastusteatrite riigifestivalil Rakveres pälvis Erlend Kollom näitlejapreemia Lopahhini rolli eest Vilde Teatri lavastuses „Kirsiaed“.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus