Tabivere uusasukate kingid loositud

Tabivere vallas algatati möödunud sügisel sissekirjutuskampaania, et õhutada kõiki, kes tegelikult seal elavad, ennast ka ametlikult selle valla kodanikuks registreerima. On ju üldteada, et paljud, kes linnalähedasse valda kolivad, jätavad end endisest elukohast välja kirjutamata, olgu siis põhjuseks sealsed hüved ja soodustused või lihtsalt mugavus. Kuigi Tabivere vald oli meie maakonnas ainuke, kus elanike arv möödunud aasta jooksul 11 inimese võrra kasvas, erineb ka seal ametlik näitaja tegelikust.

Et olukorda parandada, algatasid Tabivere Lions-klubi liikmed mullu kampaania „Registreeri end Tabivere valla elanikuks”.  Saadi kokkuleppele mitme vallas tegutseva ettevõttega, et need, kes asjaajamisele aega ja energiat kulutavad, ka premeeritud saaksid. Kampaania reeglid nägid ette, et sissekirjutuspreemiad loositakse välja nende uustulnukate vahel, kes registreerisid end Tabivere valla elanikuks möödunud aasta 1. novembrist  23. detsembrini ning kes olid valla registris ka 2014. aasta 31. detsembri seisuga.

Kingitused  vastsetele ametlikele uusasukatele panid välja OÜ Lingalaid, FIE Andrus Nõmmisto, OÜ Same, OÜ Vudila Mängumaa, OÜ Äksi Puhkemaja, OÜ Goodwill Masters, OÜ Vekkose, OÜ Strikta  ja MTÜ Juula Küla Heaks.

Nüüdseks on auhinnad virkade sissekirjutajate vahel välja loositud ning need, kellele loosiõnn naeratas, valla kodulehel kirjas.

„Kõigile asjaosalistele on teada antud, kuidas nad oma auhinna kätte saavad,” kinnitas Tabivere vallavanem Tarmo Raudsepp. Tema sõnul oli loosirattas 29 nime, kui paljud neist aga tänu kampaaniale sissekirjutuse ette võtsid ja kui paljud seda lihtsalt korraarmastusest tegid, ta muidugi ei tea.   Auhindu jagus tosinale uusasukale ja need on tõesti nii vahvad kui asjalikud. Näiteks saab üks õnnelik kakskümmend tundi Äksi motelli tenniseväljakul mängida, üks pere pileti Vudilasse, üks majapidamine tunnise muruniiduseansi jne.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus