Tabivere tuulikus hakatakse õlut pruulima

Tabivere tuulik, mis aleviku serval vooreharjal kõrgudes ka maanteel möödujate pilke köidab, on valla juhtidele ja rahvale juba aastaid murelapseks olnud, sest hoone on kaua tühjana seisnud ja laguneb. Nüüd on kunagisel tuuleveskil taas rõõmsamad päevad.


Poole aasta eest oli  see teema  Tabivere vallavolikogus taas päevakorral ja võeti vastu otsus, et hoonele tuleb leida rentnik.

Nüüdseks on tuulikusaagaga uuele tasemele jõutud ja vallavolikogu enamuse nõusolekul anti see 15aastase hoonestusõiguse lepinguga kasutada osaühingule Juhus, kes rajab sinna käsitööõlle tootmisüksuse.

Vastavas dokumendis on kirjas, et 15 aasta möödumisel on OÜl Juhus eesõigus  lepingut pikendada ning et kõik investeeringud teeb osaühing omavahenditega ega nõua neid tagasi Tabivere vallalt.

Maksma hakatakse hiljem

Võttes arvesse, kui suured on remondikulud aastaid tühjana seisnud hoonele, mida ajahammas on purenud nii seest kui väljast, lepiti kokku, et  ettevõte hakkab vallale hoonestusõiguse tasu maksma alates kolmandast tegevusaastast. Ja muu hulgas pandi dokumenti kirja ka klausel, et  kui tuulik korras, lubavad ettevõtjad eelneval kokkuleppel soovijail hoone viimasele korrusele minna, et nautida sealt avanevat kaunist vaadet.

Saab maitsta ja õppida

Noore firma omanikud ehk juhatuse liikmed on ka ise noored mehed  – Mart Mängli ja Siim Peets.

“Hetkel oleme alustanud remondiga ja ruumide kohandamisega  tootmise vajadustele. Loodame remondiga lähikuude jooksul valmis saada ja seejärel paigaldame õlle pruulimiseks ja villimiseks vajalikud seadmed,” rääkis Siim Peets, lisades, et enne õlleteoga alustamist tuleb loomulikult saada selleks vajalikud load.

Pärimisele, kas tulevikus saavad kõik soovijad Tabivere tuulikus koduõlut maitsta, vastas Mart Mängli, et kui pruulikoda juba töötab, on plaan sisustada ruum, kus huvilisi-külalisi vastu võtta. “Tahaksime hakata läbi viima ka käsitööõlle koolitusi ja siis saab iga huviline ka kohalikku kraami proovida,” rääkis Mart Mängli. Tema sõnul töötavad nad praegu paralleelselt remondiga ka uute õlleretseptide kallal ja esimene pruul peaks valmima juba tuleva aasta esimesel poolel.

“Mulle teeb rõõmu, et noored inimesed võtavad ette töö, mis meie vallale kahtlemata  nii tuntust kui uudistavaid külalisi juurde toob,” ütles Tabivere vallavolikogu esimees Sirje Simmo.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus