Tabivere talimängud taas finišis

Laupäeval, 19. veebruaril peeti Tabivere valla  VI talimängude III, viimane etapp.

Traditsiooniliste talviste jõukatsumistega, mida korraldab valla rahvaspordiklubi, alustati 8. jaanuaril Tabivere Gümnaasiumis,  kui võisteldi kabes, lauatennises ja  sisekergejõustikus ehk hüpati hoota kaugust, tõugati topispalli ja joosti saaliringe.

Mängude teine etapp sai teoks 29. jaanuaril Maarja põhikoolis, kus oli kavas laskmine, paarisvõrkpall ja koroona.

Osalevaid võistkondi oli tänavu kirjas 11, kusjuures selles rivis on kahjuks kõige lõppu jäänud firma Mayeri Industries OÜ, kes vaid mõnel alal võistkonna välja panna suutis ja seega ka vähe kohapunkte kirja sai.

Osavõtt olulisim

Loomulikult on seegi variant parem kui täielik passiivsus, sest olulisim on siin tõesti osalemine ja mäng ei käi mõisa peale.

Tänavu olid võistkonna mängudele lähetanud Tabivere Gümnaasium, jalgratturite treeningrühm, Juula küla, Kassema küla, Äksi Puhkemaja OÜ, Maarja-Magdaleena küla, Tabivere vallavalitsus, Tabivere alevik, OÜ Same, Koogi küla ja Mayeri Industries.

II etapi järel oli seis edetabeli ülemises osas võrdlemisi pingeline. Esikohale pretendeeris Tabivere Gümnaasiumi võistkond 66 punktiga. Seejärel  tükike “tühja maad” ning üksteisele kuklasse hingamas jalgratturite võistkond 49, Juula küla 48, Kassema küla  ja Äksi Puhkemaja mõlemad 46 ning Maarja-Magdaleena 45 punktiga.

Karunahka jagada vara

Ülejäänute punktisumma jäi tubli kümne võrra madalamale. Kogemused on aga näidanud, et enne viimast ehk kolmandat etappi pole veel ühelgi võistkonnal mõtet planeerida, millisele riiulile üldvõitu tunnustav karikas kõige paremini sobib, sest üllatusi võib kaasa tuua iga ala. 

Talimängude kolmandal etapil 19. veebruaril sõideti gümnaasiumi pargis kilomeetrine suusasprindiring, naised võistlesid sulgpallis ja mehed paariskorvpallis.

Eriti edukas oli jalgrattasportlaste võistkond, kes kõigil kolmel nimetatud alal esikoha pälvis ja tublisti kohapunkte juurde sai.

Kahjuks andsid mitmed võistkonnad mängude viimasel alal ehk mälumängus loobumisvõidu, osales vaid seitse võistkonda.

Vastata tuli 30 küsimusele, sporditeemalisi oli nende hulgas tänavu 20. Kõige suuremat mälumahtu näitas vallavalitsuse võistkond, kes 60 võimalikust 30 punkti kogus. Ühe punkti vähem sai kirja gümnaasiumi võistkond ja neist jäi omakorda vaid punktiga maha Äksi Puhkemaja OÜ.         
        
“Taas sai kinnitust kõnekäänd, et kui jumal ameti annab, siis annab mõistuse ka. Ja täna selgus, et kui ametit enam pole, kaob ka mõistus,” kommenteeris Kalev Raudsepp Äksi Puhkemaja võistkonnast. “Küsimus, millist nime kandis nüüdseks kadunud saar Saadjärves, mis veel 1960. aastatel täiesti olemas oli, on mitmest mälumängust läbi käinud ja kui Tabivere vallavanem olin, siis õppisin lõpuks pähe, et see oli Andi. Aga nüüd oli nimi jälle meelest läinud,” oli sportliku pere pea enesekriitiline.

Gümnaasiumi võistkond kaitses vapralt oma senist kohta edetabelis ja pälviski tänavustel talimängudel 98 kohapunktiga võidukarika. Teise koha sai just viimasel etapil eriti heas füüsilises vormis olnud jalgratturite võistkond 96 ja kolmanda Äksi Puhkemaja 78 punktiga.

Et Tabivere talimängudel nii individuaalselt, võistkondlikult kui üksikute alade kaupa arvestust peetakse ja kõiki võitjaid karikate ja medalitega tunnustatakse, oli vallavanem Aare Aunapil mängude lõpetamisel käesurumist üsna palju. Tabivere Rahvaspordiklubi juhatuse esimees ja talimängude  peakohtunik Toomas Rosenberg tänas omalt poolt kõiki osalenuid ja alade kohtunikke.

Kokku oli tema sõnul tänavustel talvistel jõukatsumistel 143 võistlejat, kes vähemalt ühel alal kaasa tegid.

Üksikute alade edetabelid ja kõigi sportlaste individuaalsed saavutused  on kirjas rahvaspordiklubi kodulehel aadressil http://sport.tabivere.net/

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus