Tabivere rand sai veel kenamaks ja lapsesõbralikumaks

Paari viimase aasta jooksul on Saadjärve rannaala Tabivere aleviku külje all järjest laienenud ning puhkajasõbralikumaks muutunud.

Selleks, et kunagine tagasihoidlik liivariba kena järve ääres avaraks ja atraktiivseks puhkealaks ümber sünniks, kus iga ilmaga mõistlikku tegevust leiduks, on Tabivere vallavanem Tarmo Raudsepp kirjutanud mitmeid projekte, mida on õnneks ka rahastatud.

  1. aastal valmisid uus paadisild, avar parkimisplats ja grillinurk. Ujumiskohas on mitmel aastal võetud maha võsa, veetud juurde koormate kaupa liiva. Juba üsna ammu on olemas võrkpalliplats, mille eest hoolt kantakse.

Tänavu said paika uhiuued treppidega varustatud ujumissillad, lauad ja pingid, rajati lõkkekohad. Üsna hiljuti pandi rannaala arendamisele lausa suurejooneline punkt laste mänguväljakuga. Olemas on mitut sorti kiiged, ronimisredelid, mängumajake ja liurada. “Kohe nagu linnas,ˮ andis hinnangu üks põlvepikkune asjatundja.

“Raha saadi kahest Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu projektist,ˮ rääkis Tarmo Raudsepp.

“Tänavusuvisteks töödeks saadi projektist “Tabivere rannaala arendamise II etappˮ toetust 21 879 eurot ning omafinantseering oli 2431 eurot. Selle rahaga rajati laste mänguväljak ja lõkkekohad, saadi pingid ja veeti 1000 m3 liiva, paigaldati elektrikilp ja hüdrant.

Projektiga “Tabivere rannaalale uue ujumissilla rajamineˮ saime toetust 12 396 eurot ja omafinantseering oli 1377 eurot.ˮ

Vallavanema kinnitusel hoitakse pilke ja külastajaid püüdval puhkealal hoolivat silma peal ning tõrjutakse aeg-ajalt ka võsa, mis on teatavasti kärme taastuma.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus