Tabivere Rahvaspordiklubi edendab nii rahva- kui tippsorti

Mittetulundusühing Tabivere Rahvaspordiklubi (TRSK) asutati 22. septembril 2005. Ametlik dokument ütleb, et klubi on loodud Tabivere valla territooriumil elavate, töötavate, õppivate ning  treeningutel ja spordiüritustel aktiivselt osalevate spordihuviliste tegevuse korraldamiseks, edendamiseks ja toetamiseks.

Klubi korraldab vallas spordivõistlusi ning viib läbi treeninguid noortele ja täiskasvanutele mitmetel spordialadel.  

Tabivere Rahvaspordiklubi asutajaliikmed ja ka juhatuse liikmed on Toomas Rosenberg ja Ivar Feiman. Toomas Rosenberg on klubi juhatuse esimees ja ka Tabivere valla spordijuht.

“Mõte luua rahvaspordiklubi  tuli, kui hakkasin tööle valla spordijuhina. Oli vaja luua juriidiline organisatsioon, milleks on spordiklubi, kellel oleks pangas arveldusarve, et saaks valla sporditegevuseks vahendeid hankida. Tegutsesin vallas ka varem kergejõustikutreenerina ja teen sama tööd noortega praeguseni. Ivar Feiman juhendas tollal jalgpallureid.  Juriidiliste juhatuse liikmete arvu suurendamiseks ei olegi tekkinud vajadust, sest me ei otsusta  nagunii midagi kahekesi, vaid arutame võistlused ja muud sportlikud ettevõtmised alati läbi aastatega välja kujunenud aktiiviga, kelleks on  spordialade treenerid,  juhendajad, valla koolide kehalise kasvatuse õpetajad ning vajadusel peame nõu ka  valla juhtkonnaga,” rääkis Toomas Rosenberg.

Kaalukamad ettevõtmised on valla talimängud, mida nii spordialade kui huviliste suure arvu tõttu lausa kolmes etapis läbi viiakse. Pika traditsiooniga on ka Elmar Kivistiku mälestusvõistlused laskmises, kus osalevad laskurklubid kogu Eestist. Suure populaarsuse on saavutanud kevadised ja sügisesed rahvaspordiüritused — kepikõnni-, jalgratta- ja jalgsimatkad, kus osalejate easkaala  koolieelikutest  75 eluaastani küünib. Need ettevõtmised on ehedaks näiteks, kuidas sporti tõepoolest mitte sõnade, vaid tegudega massidesse tuua saab, sest Tabivere kergteel peetavatele kepikõnniretkedele on tuldud valla teisest servast ja naabrusest Tartu vallastki.

Aktiivselt võetakse osa  Eesti valdade tali- ja suvemängudest, viiakse läbi noorte ja korraldatakse  täiskasvanute treeninguid mitmetel spordialadel, osaletakse maakonna noorte ja täiskasvanute meistri- ja karikavõistlustel.

Spordiklubi viis läbi Jõgeva maakonna suvemängud 2006. aastal Maarja-Magdaleenas ja 2011. aastal Tabiveres. Aktiivne töö noorte treenimisel ei ole jäänud tulemusteta. Kergejõustikus ja jalgrattaspordis on nii noored kui täiskasvanud esinenud edukalt Eesti meistrivõistlustel.

Kergejõustiklased Indrek Reisberg, Jarmo Andressoo ja Kristjan Rosenberg võitsid käesoleval aastal Eesti noorte ja juunioride meistrivõistlustelt kokku neli kuld- ja neli hõbemedalit. Kristjan Rosenberg osales 24.-27.juulil Türgis Trabzonis toimunud Euroopa noorte olümpiafestivalil ja saavutas kõrgushüppes 2.04-ga viienda koha, olles Eesti delegatsiooni võistlejatest edukaim. Jalgrattaspordis võitis Ivika Lainevee Eesti meistrivõistlustel pronksmedali  naiste trekisõidus ning saavutas kokkuvõttes naiste arvestuses Elioni  jalgrattasarjas kolmanda koha.

TRSK teeb koostööd teiste spordiklubide, -liitude ning -ühendustega.

Pidevalt parandatakse ka sportimiseks vajalikku materiaal-tehnilist baasi ning hoitakse korras olemasolevad spordirajatised.

Möödunud sügisel avati pidulikult rekonstrueeritud Tabivere staadion, milleks taotleti ja saadi projektiraha.

Positiivse vastuse saanud projekte on kirjutatud ka jõusaali ja staadioni varustuse soetamiseks ning paljude võistluste korraldamiseks.

Toetatakse Tabivere FC jalgpallimeeskonda, kes mängib Eesti meistrivõistluste II liigas. Viimasesse veerandisse jõudnud 2011. aastal oli rahvaspordiklubi tööplaanis  23 võistlust ja tervisespordiüritust. Neist ootavad veel järge VII.

Elmar Kivistiku mälestusvõistlused laskmises, mis toimuvad  12. novembril, ning jõuluturniirid saalijalgpallis 17. detsembril ja  korvpallis 25. detsembril.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus