Tabivere põhikool sai kuningliku klaveri

Tabivere põhikooli uue hoone avamisel esitleti Tallinna klaverivabrikus toodetud klaverit, mille ostis koolile Tartu vald.


2019. aastal kolis põhikoolihoone renoveerimistööde tõttu Tabivere huvikool Tabivere rahvamajja, kuhu kolimisteenuse abiga toodi ka klaverid. Huvikooli direktor Liia Koorts pöördus Tartu vallavanema Jarno Lauri poole arvamusega, et uuendatud kooli oleks tarvis ka uut klaverit.
„Vallavanem oli kohe nõus ja ütles, et ostame Estonia klaveri ja toetame nii Eesti toodangut. Sõitsime Tabivere huvikooli õpetajatega Tallinna klaverivabrikusse ekskursioonile ning valisime välja oma klaveri, mis jäi meid ootama seniks, kuni koolimaja valmis saab. Augusti keskel helistasin klaverivabrikusse, et meie klaveri uus kodu on nüüd valmis. Nii seisab kuninglik klaver Estonia meie kooli laval,“ rääkis Liia Koorts.
Tabivere põhikooli ajakohastatud hoone avapeol viibis ka klaverivabriku direktor Indrek Laul.
„Avamispeo kontserdikava oli koostatud tähelepanuga klaverile. Esinesid Tabivere huvikooli õpetajad Jelena Golub ja Tiina Tomingas, kes on Tabivere huvikooli vilistlane ja praegune õpetaja. Nii mängisid duetti õpilane ja õpetaja, kellest nüüdseks on saanud kolleegid. Mängis ka Karina Agnes Raudkats, kes lõpetas meie kooli eelmisel aastal ja täna õpib H. Elleri nim Tartu muusikakool II kursusel,“ ütles Liia Koorts.
Karina Agnes Raudkats ütles Vooremaale, et kuna klaver on uus ja lahti mängimata, oli kõla eriti pehme ja mahe. „Olles harjunud huvikooli eelmise klaveri ja vana koolimaja saaliga, oli uuel pillil ruumis mängimine väga eriline hetk. Ester Mägi teos „Vana klaver“, mida esitasin, sobis atmosfääri ja üritusega hästi kokku.“
Klaveri maksumuseks kujunes koos käibemaksuga 33 360 eurot.
JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus