Tabivere noortekeskuses minnakse üle suveajale  

Koolijütsidel algab varsti priiuseaeg. Tabivere rahvamajas tegutsev noortekeskus lõpetas sel puhul hiljuti pidulikult loovusringi hooaja ning peagi muutuvad ka keskuse lahtiolekuajad.

Meisterdamine paistab arvuti- ja telekamängude kõrval siinkäijate lemmiktegevus olevat. Lõpupäevalgi olid lauad värviliste paberite ja riidekraamiga kaetud ning väikeste nobenäppude püüdliku nohina saatel valmisid sokitibud, õnnitluskaardid ja krepp-paberist lilled. Talve jooksul tehtust sai ettekujutuse näituselauakeselt: mänguasjad, väikesed rahvuslipud, lilled, unenäopüüdjad, glasuurplaatidest mosaiik ning veel palju muud leidlikku ja kena.

Harjuti osalema, saadi vajalikke vahendeid

Noortekeskuse juhataja Gerli Neeme kinnitusel võib hooajaga rahule jääda: lapsed harjusid majja käima ja ettevõtmistel osalema, on saadud juurde mitu tehnikavahendit ja muudki vajalikku.

“ANK projektiga saime hiljuti muusikakeskuse, televiisori ja Xbox mängu. Kaks väga head arvutit kinkis firma IM Arvutid meile juba talvel.  Äsja saime Palamuse firmalt Heakivi ilusaid kangatükke, et uuel hooajal tüdrukutega padjapüüre õmblema hakata,” rääkis Gerli, kinnitades, et kuigi loovusring sügiseni vaheaega peab, tegutseb noortekeskus edasi, vaid lahtiolekuajad muutuvad pisut ja juulis on tal mõned nädalad puhkust. Juunist alates ollakse igal tööpäeval avatud kella 11-15.

Senistest suurematest ettevõtmistest läks nii tema kui laste kinnitusel kõige paremini korda jüriöö jooks, mille läbiviimiseks telliti Jõgevalt kohale professionaalid ehk MTÜ Pöörased Seiklused. Renee Köök ja tema meeskond valmistasid jooksu orienteerumismänguna ette, iga võistkond  alustas erinevast punktist.  Kontrollpunktides ootasid  ülesanded ja edasi võis lipata vaid siis, kui need karvapealt täidetud. Näiteks tuli õmmelda nööpe, lüüa nael puusse või tunda pildilt ära prominente. Võitis loomulikult see võistkond, kes esimesena pikalt ringilt rahvamaja ette tagasi jõudis.

Gerli sõnul oli auhindade organiseerimine küll tema rida, kuid südame tegi soojaks, et ka võistluse läbiviijad olid osalejatele väikesed kingitused toonud.

Parim võistkond sai muide auhinna noortekeskuse majanaabrilt ehk Tabbifer OÜlt. Selleks oli 15eurone kinkekaart, mille eest võis kas kohvikus süüa või bowlingusaalis mängida.

Aga  medalid meisterdas Gerli Tabivere kooli tööõpetuse õpetaja Urmas Mikko abiga ise ja on selle üle uhke!

Peod kohe ukse ees

Lastekaitsepäeva tähistamisele hakati mõtlema juba talvel, kui Tartu Millist pannkoogijahu välja räägiti. Nüüdseks on homse päeva plaanid paigas ja esinejatega kokkulepped sõlmitud.

“Põltsamaalt tuleb breiktantsurühm esinema ja nad on lubanud seda kunsti veidi ka lastele õpetada. Näomaalingud on plaanis, trikiratturid tulevad, siinsamas majas harjutavad JJ Street tantsijad esinevad,” loetles Gerli.  Majas sees valmib pidupäeva puhul hiiglaslik kollektiivne joonistus. Ja loomulikult küpsetatakse pannkooke nii palju, kui osalejad süüa jaksavad.

Üks pidulik sündmus on veel peagi tulemas. Nimelt tahab noortekeskus  Tabivere põhikooli tänavustele lõpetajatele ka omalt poolt lõpupeo korraldada. Et seal toimuv on päevakangelastele üllatus, ei saanud Gerligi saladuselt kuigipalju katet kergitada, mainis vaid, et pidu on  16. juunil ja kõik 11 koolilõpetajat saavad isikliku kutse.

Aprillis kirjutas noorsootöötaja muide ajakirja Täheke toimetusse, et sealt ülejäänud vanemaid ajakirju saadetaks. Nii saadigi keskusse lugemismaterjali juurde ja Gerli sõnul tunnevad nende vastu huvi just algklassilapsed. Suurematele on ta lugemiseks toonud ajakirja Psühholoogia Sinule. Suveplaanidest rääkides nentis Gerli, et juunis on lastel endal palju tegemist, aga hiljem püütakse koos ka mõni suurem sportlikum ettevõtmine korraldada. 

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus