Tabivere noormees Kristjan Rosenberg Euroopa edetabelis neljas

Seitsmevõistleja Kristjan Rosenberg kerkis nädalavahetusel Tallinnas peetud rahvusvahelisel mitmevõistlusel kogutud 5986 punktiga Euroopa edetabelis neljandaks.


Praegu maaülikoolis õppiva Tabivere noormehe isa ning esimene treener Toomas Rosenberg ütles, et sisetingimustes on Kristjani saavutatud tulemus praegu Euroopas teine. “Aga võistlusi on veel üksjagu ees, see ei pruugi nii jääda,” tunnistas Toomas Rosenberg.

Täitis püstitatud eesmärgi

Ta oli koos pojaga Tallinnas, jälgis võistlusi ning võttis kõik videosse. Isa kinnitusel tegi talle rõõmu kogu poja võistluse käik ning iseäranis lõpptulemus, mis peaks Kristjani viima Euroopa meistrivõistlustele.

Kristjan Rosenbergil oli oma tulemuse üle hea meel. “Läksin võistlustele 5900 punkti tegema, millega saan õiguse startida 3.-5. märtsini Belgradis peetaval Vana Maailma tšempionaadil. Et ma sain pea sadakond punkti rohkem, oli hästi.”

Kristjani hinnangul õnnestus tal kõige paremini 60 meetri jooks ja kõrgushüpe ning samuti teivashüpe. “4.87 oli teivashüppes oli samuti üsna lähedal isiklikule rekordile. Sekundiga parandasin tuhande meetri aega,” rääkis ta. Kokkuvõttes püstitas Kristjan Rosenberg kolm isiklikku rekordit.

Aga oli ka küllalt närvilisi momente. Näiteks kaugushüppes oli kahe hüppevooru järel parim tulemus ainult seitse meetrit. “Lõpuks tuli Kristjan sellest siiski välja, saades lõpptulemuseks 7.25. Varu oli piisavalt,” tõdes isa ning märkis samas, et ka kuulitõukes läks esimene hea katse luhta, sest ring oli libe.

Esimesel päeval tegi noormehele kõige rohkem tuska kuulitõuge ja teisel päeval tõkkejooks. “Sinna jäi varu, pean edasi harjutama,” märkis ta.

Läheb armeesse aega teenima

Kristjan Rosenbergi treenerid on Katrin ja Toomas Klaup. Et Kristjan õpib maaülikoolis ja Toomas Klaup töötab samuti seal, on kontakt hoolealusega pidev. Klaupidega on Kristjan Rosenberg treeninud juba viis aastat. Teivashüppes aitab noormeest ka üks Läti treener.

Tänavu kevadel maaülikoolist bakalaureusekraadi saanud Kristjan Rosenberg astus sügisel samas magistrantuuri energiakasutust õppima. Tegemist on tehnilise erialaga. Esimest kursust poleks noormees nagunii saanud lõpetada, sest tal tuleb minna spordirühma aega teenima.

Isa hinnangul tuleb režiimi all elamine noorele mehele kasuks. Põhiline, et seal vigastusi ei tuleks. Kolm kuud treeninguteta tähendab, et hiljem kulub umbes pool aastat, et samale tasemele jõuda, kui ajateenistuse algul.

“Suvise hooaja saab Kristjan küll kenasti lõpetada, kuid järgmine sisehooaeg läheb aia taha. Sellepärast võttiski ta akadeemilise puhkuse, et saaks korralikult selleks sisehooajaks valmistuda. Sügisel oktoobris oli ta Itaalias ühe kuu ja hiljem Lõuna-Aafrikas. Soojas kliimas treenimine andis palju juurde, ta sai normaalselt harjutada ning korraliku põhja alla, mille pealt on nüüd võimalik edasi minna,” rääkis Toomas Rosenberg.

Kristjan Rosenberg ütles, et Itaalias oli ta mägedes, kus õhk veidi hõredam. Seal joosti ning harjutati heitealasid. Harjutati koos viievõistleja Mari Klaubiga. Lõuna-Aafrikas oli suurepärane ilm, treeningtingimused olid ideaalilähedased. “Seal oli harjutamas ka teisi kümnevõistlejaid, kelle pealt sai natuke piiluda, kuidas nemad sisehooajaks valmistuvad, milliseid tehnikaid kasutatakse, milliseid harjutusi tehakse. See oli tõeliselt kasulik,” tunnistas ta. Kaasas olid Mari Klaup ja treener Katrin Klaup.

“Isa üldiselt laagrites kaasas ei käi. Kui Eestis trenni teen, siis isa vahest filmib ja pärast saame koos analüüsida tehnilist osa.”

Toomas Rosenbergi sõnul on praegu poja tervis korras, vigastusi pole olnud. “Kui kümmet ala teha, eks siis üht-teist väiksemat ikka juhtub, aga suuri vigastusi pole tal olnud.

Olümpiakomitee poolt on Kristjanile tagatud füsioteraapiateenused ja arst, kelle poole pöörduda, on tal samuti olemas.”

Toomas Rosenberg ütles, et tema kõige tähtsam ülesanne on pojale sponsoreid leida. Praegu toetavad Kristjani Tabiveres tehast omav osaühing Same, Respo Haagised ja Toila spaa.

“Kõik laagrid ja sõidud tuleb ise kinni maksta. Treenerid teevad sisuliselt tasuta tööd. Olümpiakomiteest saab Kristjan 250 eurot kuus ja kergejõustikuliidult 135 eurot. Tippsportlane peab läbi ajama miinimumpalgaga. Tippvõistlustelt pole ta veel medaleid toonud, praegu on raske aeg.”

Kümnevõistluses on noormees tänavu eesmärgiks seadnud alistada 8000 punkti piir. Mullu kogus Kristjan Rosenberg kümnevõistluses 7907 punkti. Hooaja esimese kümnevõistluse teeb Kristjan Rosenberg Götzises maikuu lõpus. “Seal oleks vaja tulemus teha, et juulikuus Londonis maailmameistrivõistlustel startida saaks. Suvel on plaanis startida ka augustikuus universiaadil Taiwanis.” Samuti tahab Kristjan Rosenberg startida ka võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel.

Kristjan Rosenberg püstitas nädalavahetusel kolm isiklikku rekordit

*60 meetrit 7,01

*Kõrgushüpe 2.13

*1000 meetrit 2.42,96

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus