“Ettevõtmine on olnud igal aastal huvitavalt korraldatud, iga kord on midagi uut kavas ja lapsed on alati rahule jäänud. Sama hästi läks tänavugi,” rääkis rahvamuusikasündmusest Tabivere lastekapelli juhendaja Liidi Vaino.
“Laupäeval oli võimalik osaleda mitmetes õpitubades, kus sai õppida mängima saatekannelt või valmistada roopilli. Õpiti ka laulumänge ja tantse. Traditsiooniline on igal aastal ekskursioon Otepää ümbruses, mis seekord oli eriti tore: festivalilised viidi gruppidena Pühajärvele, kus giid väga köitvalt nii järve kui Otepää ajaloost rääkis.”
Igal aastal on osaledasoovijaile antud aegsasti teada pillilood, millega kodus eelnevalt tutvuda tuleks, et ühisproovide tulemusena ka üks koondorkestri kontsert maha pidada. Selgi korral ei puudunud käsitöölaat.
Kõigil kollektiividel oli võimalus üksi veerandtunnise kavaga üles astuda. Seda võimalust on Liidi Vaino sõnul ka Tabivere noored pillimehed alati kasutanud.
Ülevabariigilisel üritusel, kus üle saja rahvamuusiku koos, on alati ka külalisi võõrustatud. Sel suvel jättis aga sellelegi peole oma pitseri aprilli lõpus Tallinnas toimunu. Venemaa külalised andsid teada, et neile ei andnud sõiduluba oma riigi kultuuriministeerium, Marimaalt pärit pillimeeste tagasisaatmiseks leiti põhjus Eesti-Vene piiril ja loomulikult ei teinud seda Eesti piirivalvurid.
Et siiski ka teise maa rahvakultuurist osa saada, paluti külla vene rahvakunstiansambel Kohtla-Järvelt, kelle esinemine väga soojalt vastu võeti.
KAIE NÕLVAK