Tabivere muusikakooli õpilane oli akordionifestivalil edukas

Pärnus peeti äsja lõppenud koolivaheajal 29.  akordionimuusika festival, mille korraldas MTÜ Accordion Music Croup. Festivali raames toimunud konkursil osales edukalt Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli Tabivere filiaali õpilane Sander Jaaniste, kes saavutas oma vanusegrupi akordionistide hulgas kolmanda koha. Eesti suurim ja pikaaegsema traditsioooniga rahvusvaheline akodionipidu kestis 26.-29.oktoobrini.  Festivali kavas oli hulgaliselt kontserte, akordionimuusikaga tantsuõhtuid, konkurss solistidele, ansamblitele ja orkestritele ning ka lõõtsa- ja akordionimängijate kokkutulek, mis alati suurt publikuhuvi äratab. Kontsertidest, mis anti Pärnu linnas mitmel pool, olid mõned ka tasuta, seega sai akordionipeost osa igaüks, kel selle vastu huvi.

Osalejaid oli lisaks meie oma muusikutele Lätist, Leedust ja Soomest, kokku umbes 150.

Konkurss solistidele, ansamblitele ja orkestritele sai teoks neljapäeval,  27. oktoobril Pärnu Vanalinna Põhikoolis. Osalejaid oli kõigist neljast festivalile tulnud riigist. 

“Sander  Jaaniste osales 11-13-aastaste vanusegrupis, kus oli kümme akordionisti, ja saavutas  kolmanda koha,” rääkis noore pillimehe erialaõpetaja Endel Jukk. Tema sõnul on Sander osalenud juba mitmel suuremal konkursil ja alati tublilt esinenud.

Festivalist said Sander ja tema õpetaja osa ka veel selle teisel päeval reedel, kui rahvusvaheline akordioniorkester Baltic Tremolo Pärnu kontserdimajas piduliku kontserdiga oma 10. sünnipäeva tähistas.

Kevadel ootab akordioniste ees vabariiklik konkurss. Eelvoorud peetakse märtsis regiooniti, lõppvoor toimub aprillis Tallinnas.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus