Tabivere mudilased tegid suure kadritiiru

Tabivere lasteaias algas möödunudreedene kadripäev ühistralliga oma maja saalis, Puhhi rühm ehk  suuremad lapsed korraldasid aga oma õpetajate seltsis lustaka santimisretke ka alevikus. 

Lasteaia saalis, kuhu punapõsksete ja valges riides kadrisantide seltskond keskhommikuks kogunes, lauldi, tantsiti ja esitati vastastikku mõistatusi. Pärast niisugust “soojendust” moodustasid Puhhi rühma lapsed pika rivi ja suundusid lauldes, kellukesi helistades ja huilates aleviku vahele. Lapsed olid nimelt meelde jätnud rahvatarkuse, et just kära ja müraga tuleb kurje vaime majadest ja õuedest eemale peletada. Siin-seal jäid möödujad seisma, avati aknaid, lehvitati ja hüüti kadrisantidele tervitusi.  

Sames palju tuttavaid

Mööduti päästekomando majast, kust just tuletõrjeautod välja kiirustasid, kuid kus sellele vaatamata mahti saadi laste tervitusele vastata. Kohaliku masinavabriku Same väravast mindi aga sisse eriti suure põnevusega, sest siin töötavad mitmete mudilaste isad või vanaisad.

Töömehed kogunesidki kohe väikeste külaliste ümber ja aitasid neil kära teha – ikka selleks, et kurja peletada!  Löödi laul lahti ja veeti Same onudki korraks ühises tantsuringis vabriku õuele. Loomulikult ei unustanud kadrid kombekohaseid häid soove ja küllap olid töömehed nende külaskäiku unes ette näinud – kaasa antud suurt kommikotti tuli sandiseltskonnal pärast lausa kordamööda tassida!

Mõistagi ei tuldud tühja sandimärsiga ära ka kummastki aleviku poest, kus samuti laulmas ja head soovimas käidi.

Väsinud, kuid rõõmsad 

“Väikesed kadrisandid olid päris väsinud, kui lõunaks aeda tagasi jõudsid. Ja  pärast sööki maiustas kogu lastepere ehk natuke palju,  aga eks ole kadripäev  vaid kord aastas. Tänud lapsevanematele, kes ettevõtmisele kaasa aitasid ja kadridele kostüümid kodus valmis sättisid ja meisterdasid. See päev tõi kõigile palju rõõmu,” rääkis lasteaia juhataja Aune Sepp.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus