Tabivere lastekapell esines põllumajandusmuuseumis

Eesti Põllumajandusmuuseumis Ülenurmel viidi oktoobrist juunini läbi tore projekt — pärimuskultuuri ja -muusikat tutvustav sari “Mihklist jaani kandlega”.  Iga kuu kolmandal laupäeval tutvuti rahvapillide ja nende valmistajatega, räägiti rahvamuusikast ja -muusikutest. Sari lõpetati suure peoga 7. juunil.

Tabivere täiskasvanute- ja lastekapell sõitis Ülenurmele jaanuaris, kui muuseumis olid peateemaks isetehtud kandled.  Oma pille tutvustasid ansambli Sinimaniseele liikmed. Lauldi koos regilaule, õpiti vanu laulumänge.

Sisukas laupäev tekitas vastastikust huvi ja nii kutsus põllumajandusmuuseumi programmi- ja teabejuht Kersti Leis meie rahvamuusikuid 7. juunil peetavale sarja kokku võtvale päevale “Pillimäng rahva keeles ja meeles” külalisesinejaks.

Juhendaja Liidi Vaino otsustas kohale minna lastekapelliga.

“Mängisime muuseumi suurel välisareenil, meid võeti soojalt vastu. Päevaplaanis olid pillimängu, rahvalaulude ja laulumängude õppetoad. Kahjuks oli meil seekord kiire kannul, sest pidime jõudma ka oma kooli aastapäevakontserdile esinema. Nii ei saanud lapsed kõigest põnevast osa. Aga oleme väga tänulikud Tabivere vallavalitsusele ja rahvamajale, kes võimaldasid meil  põllumajandusmuuseumi toredatest ja harivatest ettevõtmistest osa saada,” ütles kapelli juhendaja.

KAIE NÕLVAK

 

 

 

blog comments powered by Disqus