Tabivere lasteaia Muumimajas avati sõimeealiste hoiurühm

Tabivere lasteaia Maarja-Magdaleenas tegutsevasse rühma,  mille nimeks Muumid, polnud seni võimalik võtta hoida alla kolmeaastasi lapsi. Seda teenust oli kohapeal aga juba ammu vaja, sest mudilasi Maarja-Magdaleenas jagub ja mitmed poolteiseaastaste emad läheksid tagasi tööle, kui põnni kellegi hooleks jätta oleks.

Seepärast esitas Tabivere vallavalitsus möödunud aastal taotluse Euroopa Sotsiaalfondi meetmesse “Lapsehoiukohtade loomine ja teenusepakkumise toetamine 0-7aastastele lastele”, et saada raha sõimerühma personali- ja majanduskuludeks.

“Seda taotlusvooru vahendab sihtasutus Innove ja õnneks leiti, et meie taotlus on põhjendatud. Sõimerühma loomiseks eraldatakse 58 159 eurot ja sellest võib katta personali- ja majanduskulud kolme aasta jooksul. Vald ise peab lisama selle aja jooksul vähemalt 19 386 eurot, kuid tõenäoliselt kulub meil raha rohkem, sest  ruumid tuleb lastele sobivaks kohandada omavahenditest,” rääkis Tabivere vallavanem Tarmo Raudsepp möödunud sügisel.

Nüüd on remont ruumides tehtud ja reedel avatigi Maarja-Magdaleenas pidulikult poolteise- kuni kolmeaastaste laste hoiurühm.

“Seni kutsusime Maarja-Magdaleenas tegutsevat rühma Muumirühmaks, aga et samas majas on nüüd hoida ka sõimeealised, on seal nüüd Muumimaja, suuremate laste rühm kannab Muumipere nime ja väikeste nimeks sai Väike Müü,” rääkis Tabivere lasteaia direktor  Aune Sepp.

Ta kinnitas, et on lastele ruumid remontinud firmaga Plekihunt OÜ väga rahul. “Tööd oli palju, aga seda tehti ladusalt ja kvaliteetselt. Lastel on siin nüüd olemas mängutuba, magamistuba, garderoob, tualetid koos pesuruumiga, duširuum,” loetles Aune. Kummaski rühmas peab olema kolm töötajat ning mõningaste ümberkorralduste tulemusena oli tema sõnul tarvis juurde võtta kaks uut töötajat.

Tabivere lasteaia Maarja-Magdaleena Muumipere rühmas on lapsi 15, äsja avatud sõimeealiste rühmas hakkab oma “tööpäevi” veetma 12 mudilast.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus