Tabivere lasteaed tähistab juubelit

Oktoobris 1982 ehk kolmekümne aasta eest võeti Tabivere lasteaeda vastu esimesed mudilased. Maja ehitas tol ajal naabermajandite ja –ettevõtetega kahasse Saadjärve kolhoos. Praegu mängivad ja õpivad siin vaid oma valla lapsed ja neid on koos Maarja-Magdaleenas tegutseva rühmaga kokku 110: sealses Muumiperes on mudilasi 18.

Alanud nädalal juhatavad juubelipidustused sisse lahtiste uste päevad neljapäeval ja reedel. Nädala viimasel tööpäeval on lasteaial aga plaanis  oma uusi mängumajakesi ka asularahvale näidata. Neid vahvaid ehitisi on kaks ja need muretseti eelmise Jõgeva maavanema ja praeguse riigikogulase Aivar Koka kaasabil.

Majakesi kasutatakse õuesõppetundideks ja lihtsalt kehvema ilmaga ajaveetmiseks, sel reedel tegutsevad neis aga heategevuslikud kohvikud.  Koogid selle tarvis on lubanud küpsetada lapsevanemad.

“Hinna võivad koogiostjad ise valida, sel moel  kogume raha oma saali uute aknakatete tarvis,” ütles lasteaia direktor Aune Sepp. Juubelipidustused kulmineeruvad  2. novembril Tabivere rahvamajas, kus algusega kell 17 etendatakse lasteaiaperega muinasjutu Kullaketrajad” ainetel lavastatud muusikal. Kontserdi annavad ka kunagised omad lapsed” Rauno Koorts ja Artur Aunap. 

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus