Tabivere lapsed käisid rahvamuusikatrallil

24. aprillil peeti Otepää Kultuurikeskuses suurt muusikapidu. Toimus II Lõuna-Eesti laste ja noorte rahvamuusikafestival Karupoja Trall.

Peole olid oodatud kõik rahvamuusikaorkestrid kogu Lõuna-Eestist, kus pillimeeste vanus 7-18 aastat. Üritust korraldasid juba teist aastat otepäälannad Lille Tali ja Merle Soonberg, kes ka ise kohalikke rahvamuusikakollektiive juhendavad.

Jõgeva maakonda esindas festivalil ainukesena Tabivere Lastekapell, juhendajaks Liidi Vaino.

Päev oli sisukas. Ennelõunane aeg kulus omavaheliseks tutvumiseks, ühisteks mängudeks-tantsudeks. Kaasa lõid ka ürituse maskotid Otepää karud. Kontserdi andsid võõrustajad. Orkestrid tutvustasid ennast ja pärast lõunat läks lahti tõsine töö. Koos õpiti selgeks mitmed pillilood, seejärel said kõik orkestrid võimaluse ennast esinedes tutvustada. Kohale oli tulnud 17 orkestrit kokku 125 pillimehega. Päeva lõpetas koondorkestri kontsert.

Mälestuseks sai iga kollektiiv Otepäält kaasa tänukirja osavõtu eest, väikese suveniirkandle ja karukujulise meepurgi.

Tabivere noored rahvamuusikud jäid Karupoja Tralliga väga rahule, kuigi päev koos sõiduga üsna pikaks ja väsitavaks kujunes.

Rahul on oma noorte pillimeestega ka juhendaja Liidi Vaino. Tema sõnul on praegune koosseis harjutanud-esinenud kaks aastat ja kuigi tal on plaanis järgmisel sügisel hakata pisematest pillihuvilistest uut seltskonda kokku harjutama, loodab ta praeguste noorte muusikutega veel mitu aastat tööd teha.

blog comments powered by Disqus