Tabivere koolis oli jõulukontsert

Tabivere muusikakoolil, täpsemalt küll Elleri-kooli filiaalil on käsil 9. õppeaasta. Sellest sügisest juhib kooli Liia Koorts, kes ise ka flöödi- ja plokkflööditunde annab. Veel on Tabiveres võimalik õppida akordioni ja klaverit, sellest õppeaastast ka kitarri. Tööd alustas laulustuudio, mis tegutseb huvialaringina. Liia Koortsi sõnul on ringitöö muusikakooli juures uus asi ja suured koolid seda võimalust ei paku. Tema on aga seisukohal, et lastele, kellel on lauluhuvi või kes tahaksid mõnda pilli veidigi mängima õppida, samas aga muusikakoolis kõikide ainete õppimisest just vaimustatud pole, tuleks siiski võimalus anda.

Laulustuudio populaarsust kinnitas ka tunniajalise kontserdi kava, kus flöödi-, klaveri- ja akordionipalade vahel üsna palju noorukesi soliste, duette ja triosid üles astus. Ja sugugi mitte kehvasti, kui arvestada seda, et stuudiolased alles alustasid ja varasem esinemiskogemuski praktiliselt olematu.

Ringina tegutseb sellest sügisest, õigemini küll alles novembrikuust ka tüdrukutebänd, millele veel nimigi leidmata. Neidude esinemine kujunes vaat et kontserdi naelaks ? midagi uut ja enneolematut! Tundus, et oma fännidki on bändil juba täiesti olemas.

Kolme palaga astusid üles Tiina klahvpillidel ja Katriin basskitarril; Triinu mängis löökriistu ja Vieno laulis. Viimaseks, ?Aisakella?-lauluks liitusid nelikuga flöödineiud Kristiin ja Rea-Ly.

Õpilasi on H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tabivere filiaalis sellel õppeaastal 23. Neile lisanduvad ringides osalejad, keda hetkel on 13. Küsimusele pedagoogide arvu kohta ütles filiaali juhataja Liia, et ametlikult on neil praegu neli õpetajat ja kolm ringijuhti, kuid täpset ametipiiri nende inimeste vahele tõmmata ei saa ? laste õpetamise ja muusikaga tegelevad kõik.

Liia Koorts on ka ise kunagine Elleri-kooli vilistlane, õpetab praegu samas flööti ja plokkflööti ning õpib ise TÜ muusikateaduskonna IV kursusel.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus