Tabivere huvikooli noore pianisti suuredu

Möödunud nädalavahetusel Tartus toimunud Ago Russaku nimelisel XXI Noorte Pianistide konkursil saavutas Tabivere huvikooli õpilane Karina Agnes Raudkats esimese koha ja eripreemia.


„Tegelikult tahtsin juba väiksest peale klaverit õppida, sest kõik mu sõbrad käisid klaveris ja mõtlesin, et see on tore,“ rääkis Karina Agnes, kelle sõnul tuli klaveriõpetaja Jelena Golub Laulupärlikesel tema juurde ja küsis, kas ta ei tahaks klaverit õppida. Kaks aastat hiljem, kui ta õppis Tabivere põhikooli kolmandas klassis, alustaski Karina Agnes huvikoolis klaveriõpingutega.

Ago Russaku nimelisel Noorte Pianistide konkursilt võttis Raudkats osa kuuendat korda. „Ühe korra käisin siis, kui õppisin teist aastat muusikakoolis, aga konkursil hakkavad vanuserühmad alates kolmandast klassist ehk siis vanuse poolest olin noorem kui vaja. See oli n-ö selline proovi kord. Aga kokku olen võitnud neli korda esimese koha, ühe korra teise koha ja kahel aastal eripreemia,“ lausus Karina Agnes, kelle sõnul tundus konkursil osalemine üsnagi loogiline. „See on minu arvates juba nagu traditsioon. Kui seal osalen, siis mõtlen, et esinen seal, mitte ei osale konkursil. See on hästi omane juba,“ lisas ta.

„Ma arvan, et kui õppidagi klaverit, siis on see hea võimalus näha, kuidas teised mängivad ja saad ka ennast proovile panna, saad mingisuguse esinemiskogemuse, konkurssidel on ikka natukene suurem närv sees. Aga kui rohkem käid, siis saad aru, et ei olegi nii hirmus ja esinemist ei peaks kartma,“ arvas noor pianist.

Esinemislood valib Karina Agnes koos klaveriõpetajaga, kes aasta alguses ütleb, milline plaan tuleb. „Ta mängib mulle mingisugused valikud ette ja valin sealt, mis mulle enim meeldib,“ ütles Raudkats.

„Päevas võiks ikka paar tundi harjutada ja nädalavahetustel rohkem, aga vahepeal läheb nädala keskel sellega raskemini. Üritan ikkagi vähemalt iga päev tund aega klaverit mängida,“ sõnas Karina Agnes, kes õpib Tabivere põhikooli üheksandas klassis, käib veel ka laulustuudios ja lastekooris ning sellest aastast lisaks ka Tartus rahvatantsuringis.

Karina Agnese sõnul on plaan minna ka kolmandat korda Lätti Valmierasse rahvusvahelisele noorte pianistide konkursile, kus eelmisel aastal saavutas ta kolmanda koha ning kevadel plaanitakse osaleda vabariiklikul konkursil „Parim noor instrumentalist“.

DEIVI SUISTE

blog comments powered by Disqus