Tabivere Cupil oli edukas kodumeeskond

27. novembril toimus Tabivere Gümnaasiumis saalijalgpalliturniir Tabivere Cup, mis on peakorraldaja Kristo Päkko poolt juba traditsiooniks kujundatud. Kokku oli registreerunud kaksteist meeskonda, kuid kaks neist ei ilmunud kohale.  Turniir algas juba hommikul kell 10.00.

Meeskonna nimekirjas sai üles anda 10 meest ning platsil mängiti 4+1 süsteemis. Kohtumised toimusid kahes erinevas alagrupis, milledest kaks parimat said edasi. A-alagruppi kuulusid SK-10, Sõbrad, Tabivere ja Tartu Zeniit. B-alagrupis katsusid omavahel jõudu OÜ Rantipol, Friends United, SJK TVMK/TRANS BET, SK Tääksi, Aiaado Sanogo ja Rolling Doors. Alagrupi mängudes  oli 10 ning poolfinaalides ja finaalis 12 minutit jooksvat aega.

A-alagrupi parimana läks Tabivere poolfinaalis kokku B-alagrupi teise koha tiimi Rolling Doors’iga, seal näitas kodumeeskond 2:0 paremust, kindlustades esimesena koha finaalis. Teisena edasi saanud Tartu Zeniit jagas maid vastasalagrupi parima Friends United’iga, kes siiski pidid 1:2 alla vanduma ning valmistuma võitluseks pronksi eest.

Kolmanda-neljanda koha mängus saavutas Friends United kindla 3:1 võidu Rolling Doors’i üle, viies endaga koju pronksmedalid ning karika.

Finaal kujunes aga põnevaks. Kui alagrupikohtumises suutsid tabiverelased Zeniidist kindlalt 3:0  üle olla, siis finaaliks olid vastased end kõvasti kogunud. Pingelise 12 minuti järel jäi seis 0:0 viiki ning mindi üle penaltiseeriale. Mõlemast meeskonnast valiti kolm lööjat, loosi tahtel sai alustamisau  Tabivere. Pärast viit lööki oli võitja selgunud: kodumeeskond oli 3 tabamusega vastastest ühe tabamuse võrra täpsem. Mõlemaid meeskondi autasustati medalite ja karikaga.

Turniiri parimaks väravavahiks valiti Imre Tamme (Tabivere) ning parimaks mängijaks Rodion Aleksejev (Tartu Zeniit). Võitjameeskonda esindasid Imre Tamme, Eduard Kovbasnjuk, Olavi Laurson, Dmitri Kljutšivski, Rauno Feiman, Mihhail Gutak ning Rene Poll.