Taaskord tuleb harjuda

Kui mõned nädalad tagasi teatasid korraldajad, et Paunvere suur väljanäitus sellisel kujul tänavu ei toimu, polnud koroonakõver otsa ülespoole keeramas ning otsus kurvastas paljusid. Nüüd, mil haigestumine suureneb, on nii mõnedki ürituste korraldajad pidanud taaskord nentima, et tänavu jääb ära. Maakonnas toimuv küüslaugufestival siiski tuleb. Ent ühe suurima publikumagneti, Põltsamaa suvelõpupeo, saatus on veel lahtine. Samas on tõsi, et niisama lihtsalt enam ühelegi üritusele kaks kätt taskus sisse jalutada ei ole võimalik.
Selleks, et peole saada, tuleb arvestada kas testimise või vaktsiinipassiga, mis sisse astudes esitada tuleb. Ja kõik see võtab aega ja mis seal salata, ka raha. Ent palju saab ise ära teha, kui juba üritusele minnes ettevalmistused ära teha. Seal juures ei tasu korraldajatega pahandada, sest suurt kinniminekut ja kokkulepetest loobumist ei taha enda õlule ükski ürituse korraldaja. Ka edasi lükkamine ei ole enam see. On ju plaanid ja ideed varasalves aastajagu küpsenud, paljud tahavad need realiseerida.
Seega tasub suuremad ettevalmistused ära teha ning mitte asjatult oma õigust taga nõuda. Ei tasu ka pahandada või pettuda, see on reaalsus, millega meil tuleb harjuda. Ning selleks, et maakonna ettevõtjad ja ürituste korraldajad saaksid oma tööd segamatult teha, tasub nende tegemisi toetada ja neid mitte raskel hetkel üksi jätta. Praegu on võimalik omade tegemistele kaasa aidata ja näidata, et oskame kokku hoida.

blog comments powered by Disqus