Taaskasutuskeskus Sahver hakkas hooga tööle

Eelmisel laupäeval Jõgeval Pargi 3 hoones avatud taaskasutuskeskus Sahver on kaupa täis ning oma kraami müümiseks tuleb klientidel müügiboks mitu nädalat ette broneerida.

Kaks toredat neidu, Evelyn ja Jaanika, võtsid nõuks teha Jõgevale taaskasutuskeskus, kuhu kliendid saavad rentida müügiboksi ning oma kauba seal müüki panna. Pärast paarikuist ettevalmistust avati eelmisel laupäeval Jõgeval Pargi tänaval taaskasutuskeskus nimega Sahver.

Nagu nimigi ütleb, on poe sisustus inspireeritud vana talumaja panipaigast. Riiulid on valmistatud euroalustest, kasepakkudest ja vanadest kartulikastidest. Metallist ja plastikust riidestangesid sealt ei leia, need on asendatud peenikeste kasetüvedega ning nagisid asendavad kruviga seina külge kinnitatud kahvlid ja lusikad. Lett on sätitud suurele  tühjale kaablirullile. “Tahtsime teha midagi täiesti teistsugust,” märkis poe üks asutaja Jaanika. Kuigi nurgatagustest ja pööningutelt  välja otsitud ning poodi sätitud kraam on ajahambast tublisti näritud, ei jäta Sahver kolikambri muljet, vaid sel poel on väga esinduslik väljanägemine. 

Müügiboks tuleb broneerida

Kuigi 90 ruutmeetrit tundub müügipinna jaoks kitsuke olevat, on Sahvris üllatavalt palju ruumi. Ära mahuvad nii kaup kui ka kliendid. Sahvri asutajad tegid juba kuu aega enne poe avamist oma ettevõtmisele sotsiaalmeedia vahendusel reklaami ning avamispäeval said nad kinnitust, et investeering tasus ära, sest uudistajaid vooris laupäeval Sahvris kogu selle lahtioleku aja.

Praegu on kõik müügiboksid mitmeks nädalaks välja renditud. “Müügiboks tuleb nüüd umbes kolm nädalat ette broneerida. Kui keegi saab kaubast varem lahti, siis anname boksi vabanemisest klientidele aegsasti teada,” kinnitas Jaanika.

Peamiselt tuuakse Sahvrisse müüki riideid. Siiski on seal ruumi ka mööblile ja kodumasinatele. Esimese suurema asjana leidis Sahvri vahendusel uue omaniku jalgratas. Ka poeomanikud ise tõid kaupa müügile. “Leidsin ühed vanad puidust toolid, mis vajasid restaureerimist. Need on juba ka ostetud,” rääkis Jaanika teisipäeval, mil Sahver oli avatud olnud vaid kaks ja pool päeva. 

Oodatud käsitöö

Sahvrisse ei pea ilmtingimata tooma kasutatud kaupa. “Meil on siin omavalmistatud käsitööd ning ootame ka  teisi käsitöölisi, et nad omavalmistatud asju siia müüki tooksid,” märkis Jaanika.

Kauba hinna määrab iga klient ise. Kui selleks on abi vaja, tulevad Sahvri müüjad appi ning soovitavad, millist hinda vastava kauba eest küsida tasub. “Peamiselt vajavad selleks abi vanemad inimesed,” märkis Jaanika. Sahver ise kauba müügihinnast lõivu ei võta, pood elatub müügibokside rendist. Taaskasutuskeskuse asutajad loodavad siiralt, et nende väikesel, kuid hubasel poel jagub kliente ka edaspidi.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus