Taasiseseisvumispäeval heiskame lipud

Ülehomme on üks kolmest päevast aastas, mil Eesti riigilipu heiskamine on kohustuslik. Tänavu tähistame 18 aasta möödumist Eesti taasiseseisvumisest.

Iseseisvus kuulutati välja kriisiolukorras, lubasime vajadusel süüa kasvõi kartulikoori. Praegune olukord on tollasega võrreldes mitmeid kordi parem ja ükski terve mõistusega inimene ei igatse ilmselt taga aegu, mis eelnesid aastale 1991.

Tollane valitsusjuht Edgar Savisaar avab homme õhtul Tallinna linnapeana Vabaduse väljaku. Tund aega kestev suur kontsert-etendus algab päikeseloojangul kell 20.58. Lavale tuuakse kuni 200 esinejat.

Tartus Eesti Rahva Muuseumis meenutatakse ülehomme algusega kell 13 meie ajaloo traagilisi ja ülevaid hetki.

Sel aastal möödub 70 aastat Molotov-Ribbentropi pakti sõlmimisest ja täitub 20 aastat Balti ketist. Nende kahe nii erineva emotsionaalse laenguga daatumi meenutamiseks näitab Eesti Rahva Muuseum koostöös Tallinnfilmi ja Eesti Filmiarhiiviga kroonikafilme, kus talletatud ajaloo pöördepunktid.  

Hoolimata lähenevatest valimistest ja tavalisest eestlaslikust purelemisest, võiksime neljapäeval aja maha võtta ja mitte küsida, et kas me sellist Eestit tahtsimegi. Me tahtsime, et Eesti oleks vaba. Kõik muu on teisejärgulise tähtsusega. 

18. august 2009

blog comments powered by Disqus