Taasiseseisvumispäevaks plaanitakse ülemaakonnalist tõukerattatuuri

 

Tabiveres tegutsev MTÜ  M. A. R. S. S. plaanib  koostöös Eesti Tõukerattaliiduga  19. ja 20. augustil  esimest  ülejõgevamaalist tõukerattatuuri, mis pühendatakse  Eesti taasiseseisvumise 21. aastapäevale.  Sündmuse kava ja selleks kasutatavaid atraktiivseid liiklusvahendeid tutvustati vallavanematele ja linnapeadele, kes osalesid möödunud kolmapäeval  Tabiveres peetud  Jõgevamaa omavalitusliidu juhatuse koosolekul.

Mittetulundusühingu M. A. R. S. S. eestvedaja Merike Rekori sõnul on esimesel ülemaakonnalisel tõukerattatuuril plaanis läbida  paljusid  Jõgevamaa omavalitsusi ja olulisemaid maastikke.

“Retk algab 19. augustil Tabivere vabaajakeskuse juures. Sealt  suundutakse Puurmani, edasi Põltsamaale, Pajusisse, Jõgevale ja Sadalasse, kus on võimalik ööbida. Teisel päeval starditakse Torma vallamaja eest ning sõidetakse Peipsi äärde, Mustveesse, Kasepääle,  Palale ning Palamusele. Õhtuks on eesmärk jõuda Tabiverre, kus toimub vabaajakeskuse juures isamaaliste laulude kontsert ja ühine mulgipudru söömine.

“Esimesed tõukerattad ostis mittetulundusühing Leader-projekti rahaga. Tuuriks tahame aga muretseda kokku viiskümmend Soomes valmistatud ratast, sest huvi retkel osalemise vastu on juba praegu üsna suur. Rataste ostmiseks kavatseme taotleda toetust ka Jõgevamaa Omavalituste Liidult,” lisas Rekor. “Soovitasime mittetulundusühingul  M.A. R. S. S. vormikohase rahataotluse esitada,” ütles omavalitsusliidu tegevdirektor Raivo Suni.

Merike Rekori sõnul tuleb tõukerattatuuri Tallinna-Tartu  ning  Jõhvi-Tartu  maanteel asuvate lõikude läbimiseks maanteeametilt luba taotleda.

“Idee korralda tõukerattatuur on  vahva ja Jõgevamaad mitmekülgselt tutvustav ettevõtmine, mis eeldab korraldajatelt põhjalikku ettevalmistustööd,” ütles Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

MTÜ M. A. R. S. S. on tutvustanud tõukerattaid  Tartu Maamessil, Tartu Turismimessil ja Tallinnas laululava konverentsisaalis peetud Leaderi konverentsil. “Uudistajaid- proovijad on olnud piisavalt palju. Näiteks Tartu Näitused halli avaral territooriumil sõideti pidevalt tõukeratastega ja neid valmistava Soome firma esindaja sai ka uusi tellimusi. See tõestab, et tõukeratast on hakatud rohkem väärtustama,” ütles Merike Rekor.

Tabivere vallavanema Raul Rääski sõnul võib tõukeratastega sõitmine kujuneda selle piirkonna populaarseks vaba aja veetmise viisiks ja turismimagnetiks. “Praegu saab tõukeratastega sõita Tabivere-Äksi kergliiklusteel.  Kui mustkatte saab Tabivere-Elistvere tee, oleks võimalik nende ratastega sõita ka Elistvere loomaparki ja ehk edasi ka Vudila mängumaale,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus