Taas targemad

Üle ööpäeva ilma elektrita olnud Jõgeva vald saab tasapisi jalad alla. Iga päevaga koguvad kauplused, tanklad ja kohalik omavalitsus jõud taas kokku ning teevad kokkuvõtteid. Et kuidas siis ikkagi hakkama saadi. Ja mida teha selleks, et järgmisel korral kiiremini, efektiivsemalt ja oskuslikumalt kriisiga hakkama saada.
Alajaama põleng Energia tänaval halvas ühe väikelinna elu rohkem kui pidanuks. Ning seda peaaegu et kõigis eluvaldkondades. Ja ühtlasi tõestas see juba teada-tuntud tõde: me oleme elektrist liiga sõltuvad.
Samas peab olema rõõmus, et kahjud nii kiiresti likvideeritud said ning me tänaseni vooluta olema ei pea. Küll aga on see mõttekoht kõigile, nii ettevõtjatele kui ka kohalikele omavalitsustele.
Kas siis ikkagi on valmisolek olemas? Kuidas ja kui kiiresti info liikuma hakkab? Kui vallavalitsus sai kommunikatsiooniga hakkama, siis elektrifirma lubadused tekitasid suuresti pahameelt.
Pigem ennustada suurema varuga kui mitte õigeks ajaks lubadusi täita. Ent au peab andma kõigile neile meestele ja naistele, kes ööd ja päevad läbi tegutsesid selleks, et elekter siiski kiiremas korras tagasi tuleks.
Järgmine kord oleme jälle targemad. Ning ehk saab generaatoridki sinna, kuhu vaja. Ka linnaelanikud on ilmselt tähelepanelikumad. On ju pikalt räägitud, kas ja mida kriisiolukorras vaja läheb. Neid soovitusi on siiani kergekäeliselt võetud.
Siingi on mõttekoht.

blog comments powered by Disqus