Taas selgitakse parimad täiskasvanud õppijad

Elukestvat õpet edendav ja väärtustav Eesti täiskasvanute koolitajate assotsiatsioon Andras korraldab ka tänavu konkursi, et välja selgitada aasta õppija, aasta õpitegu ning aasta õpisõbralik tööandja. Laureaadid selguvad ka Jõgevamaal.


Täiskasvanud õppija nädala ja täiskasvanuhariduse Jõgevamaa koordinaatori Pille Tuti sõnul oodatakse Jõgevamaa aasta õppija kandidaadiks esitama inimesi, kes täiskasvanuna on jätkanud katkenud haridusteed, osalenud  täienduskursustel, omandanud uue eriala ja muutnud seeläbi oma elu.
„Soovitavaks peetakse vähemalt kaheaastast järjestikust õppimist täiskasvanute gümnaasiumis, kutseõppeasutuses, avatud ülikoolis, vabahariduslikuks koolituskeskuses, kursustel, väljakutse leidmist teisel tegevusalal ning pereliikmete, kolleegide ja kogukonnakaaslaste motiveerimist elukestvale õppele,“ ütles ta.
Andrase korraldatud konkursile on oodatud õpiteod, mis aitavad leida õppimisest positiivseid kogemusi, uusi teadmisi ja oskusi. Aasta õpiteoks sobivad ka kogukondlikud õppimist edendavad ja toetavad teod. 
Tunnustamisele esitamiseks oodatakse niisamuti täiskasvanute koolitajaid avalikus, era- ning kolmandas sektoris. „On teretulnud, kui aasta koolitajad tegelevad pidevalt enesetäiendamisega ja edendavad täiskasvanuharidust tervikuna oma erialal ja töövaldkonnas,“ märkis Tutt. 
Kandidaate aasta õppija, õpiteo, õppijasõbraliku tööandja või koolitaja tiitlile  saab esitada 7. juunini maakonna täiskasvanuhariduse koordinaatorile aadressil pille.tutt@gmail.com või täita ankeet Andrase kodulehel elektroonselt.
JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus