Taas ootavad ees rahulikud pühad

Ees ootavad munadepühad on tavaliselt pereringis tähistatav aeg, mida saab kõikvõimalike traditsioonidega elus hoida. On ju ülestõusmispühad mitteametlik algus kevadele, kui pajuoksad tuppa tuua, kodu värvilisemate kangaste ja esemetega ära ehtida ja päikesevalgust nautida.
Tänane suur neljapäev on väga maagiline päev, mida kasutati kõikvõimalikuks pisimaagiaks, millega eesseisvat mõjutada ja väge juurde saada. Vanarahva jutu järgi on sel päeval keelatud mürarikkad tööd.
Kõik need rahvatarkused kuluvad praegusel keerulisel ajal marjaks ära. Muidu kodune või looduses peetav püha tuleb tänavu küll vaiksemalt, ent sellel ajal saabki rohkem iseendasse vaadata, eesootavat rohkem lahti mõtestada ja seeläbi plaane teha. Nii palju kui tänavu aastal võimalik on. Ja muidugi enne suurt kevadet veel viimast korda hinge kosutada:
algavad ju suured aiatööd, põllumehed asutavad end juba kevadülesannetele ning aega maha võtta enam ei saagi.
Ja ehk tasub loota, et kübeke pisimaagiat, millest üheks võib nimetada ka eesootavaid suuri vaktsineerimisi, aitab meid välja sellest keerulisest ja imelikust olukorrast. Rekordkogused vaktsiinidoose võimaldavad meil taas ühiskonda natuke rohkem lahti keerata. Ent selleks peab veel vastu pidama.
Jäägu siis müra, ka pidev infomüra, natukeseks tagaplaanile ja loodame pisimaagia peale. Sest ega rohkemaks siin keerulisel ajal lootust polegi.

blog comments powered by Disqus