Taas astuti konnasilmale

Identiteedi küsimus on Jõgevamaa kohal tumedate pilvedena kõrgunud juba kuid. Visioonikonverentsist alguse saanud saaga kogus hoogu mitmete arvamuslugudega ning tipnes riigihaldusministri Janek Mäggi väljaütlemisega, et identiteeditu Jõgevamaa vajab midagi, millega ka Tallinnast tulijale silma paista. Nii asuski Jõgevamaa otsingutele. Olgu nali või mitte, kuid otsingud on alanud ja pole maakonna elanikku, keda teema külmaks jätaks.

Neljapäeval kogunesid kõik Jõgevamaa heaolu eest seisjad arutelule, kus püüti leida viise, kuidas turiste ja noori taas meie maakonda meelitada. Olgugi et Jõgeva linna esindajaid koosviibimisel polnud, oli tugev esindatus nii Põltsamaa kui ka Mustvee poolelt, samuti Kuremaalt. Koos jõuti ühisele arusaamale, et alustama peab pisikestest asjadest, kas või korrektsetest ja maakonnale omastest viitadest, mis juhataksid turisti vaatamisväärsuste või ka  toidukoha juurde. Rääkimata pisikestest tahvlitest, kust turist leiaks vajalikku infot nii maakonna kui ka siinsete toidu- ja majutuskohtade osas.

Konnasilm on valus, kuid selle ravimiseks on esimesed sammud astutud. Enam ei loodeta, et kui seda eirata, siis see ehk kaob iseenesest. Tugevad inimesed on kokku saanud ja esimesed sammud astunud, kuid augustikuus on ees palju kokkusaamisi, arutamisi ja mõttepause, mille tulemusena peaks valmima täielik konnasilmaravim nimega Jõgevamaa 2035+ arengustrateegia. Kas ja kui valulikult kogu paranemisprotsess kulgeb, saame ilmselt terve augustikuu jooksul näha.

blog comments powered by Disqus