Taani suursaadik väisas Jõgevamaad

Maavalitsuses toimunud kohtumisel tutvustasid maavanem Aivar Kokk ja Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev suursaadikule maakonna ja linna arenguvisioone. Kuulnud, kui tihedad sidemed on Jõgevamaal Järvenpää linnaga Soomes, Enköpingi linnaga Rootsis ja Warminsko-Mazurskie vojevoodkonnaga Poolas, küsis pr Geelan, miks niisama sooje suhteid pole tekkinud ühegi Taanimaa piirkonnaga. Võimaliku vastuse andis ta sellele küsimusele ise.

“Viimased viis aastat on möödunud Taanis tõsise haldusreformi tähe all, mistõttu meie omavalitsuste pilgud on olnud rohkem n-ö sissepoole pööratud,? ütles suursaadik. “Kui varem oli meilgi palju väikseid omavalitsusi, siis nüüd on meil 70 suhteliselt suurt omavalitsust. Mõistagi küttis haldusreform üles poliitilisi ja muud laadi kirgi, sundis ümber korraldama sotsiaal- ja tervishoiuteenuste süsteemi ning tõi kaasa vigugi. Nüüd on uued omavalitsused aga jalgu alla saamas ja oma teed otsimas ning neil oleks kindlasti vahendada väga huvitavat haldusreformi alast kogemust.?

Pr Geelan avaldas valmisolekut leida Taanist koostööpartnereid nii Jõgevamaa omavalitsustele kui ka koolidele, eriti meelsasti aga meie spordiklubidele. Ta uuris, milles näevad maakonna- ja linnajuht piirkonna arengupotentsiaali ning tundis elavat huvi kohalike ajalehtede ? Voorema ja Vali Uudised ? vastu.

Pärast kohtumist maavalitsuses külastas pr Kirsten Geelan Taani osalusega põllumajandusfirmat Merix Kinnisvara Pajusi vallas ning Siimusti lastekodu Metsatareke uut peremaja Andrus.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus