Ta tuli siiski!

Ja muide täpselt õigel ajal. Kui laupäev veel ilusat ilma pakkus, siis pühapäevaks, mil kell 23.44 sügis algas, oli suvesoe juba minevik ja külm vihm trummeldas katustel.

Ilusate soojade ilmadega paistab selleks korraks olevat n-ö ühel pool. Aga tegelikult on vihma väga vaja, sest maa on ikka väga kuiv ja sellepärast on kohati ka seeni metsas üsna napilt.

Õnnelikud on need inimesed, kel tänavu sügisel juba talvine seenetagavara purki pandud, sest mine tea, kas lisa tulebki:  öökülmad olla meie poole teel. Ja veel ootavad korjajaid jõhvikad. Tänavu on nad ehk tavapärasest pisut väiksemad ning neid on vähem.

Loomulikult loodame, et meil ikka oktoobri alguseks veel lumi maha ei tule. Soomes pidavat juba kolmapäevaks kohati maa valgeks minema… Elame  — näeme.

Meie kortermajades aga on juba üsna külm ja niiske. Naljakas, miks inimesed elementaarsed tõed unustavad. Suvi läbi on majaseinad soojust endasse kogunud. Kui me nüüd seda kõike maha  jahtuda ei laseks ja soojakraanid juba tasapisi avaksime, siis saaks ehk mõnda aegagi väiksemate küttearvetega hakkama. Kui aga kütmisega lume tulekuni oodata, siis võib täiesti kindel olla, et maja uuesti soojaks saamine läheb tunduvalt kallimaks.

Kel oma kodus vaba voli ise kütta, need on märksa paremas olukorras. Kui tuli kaminasse või pliidi alla teha, on tuba soe ja mõnus. Ja sügis ei tundugi nii kõle.  

24. september 2013

blog comments powered by Disqus