Sylvester võitis Virtuses

Virtus oli publikut täis ja pettuda neil ei tulnud. Sylvester sai võidu kätte küll juba kolme geimiga, ent nende lõppskoorid 25:23, 25:19 ja 29:27 näitavad, et kergelt ei loovutanud lätlased ühtegi geimi. Tõsi, teise geimi esimene pool kulges kodumeeskonna nii suure ülekaalu tähe all, et keegi naljahammas päris mängu kohapealse korraldaja Hanno Kolli käest, ega too lätlastele ööseks nõgeseid linade alla ei sokutanud, et nood nüüd magamatuse alla kannatavad ega jõua palli mängida. Siis aga ? seisul 22:12 ? sattus lätlaste poolel servima eriliselt kõva käega vend, kes suutis Sylvesteri punktikraani tükiks ajaks kinni keerata. Kuni Sylvester lõpuks jälle löögile pääses ja geimi võitis.

Kolmandas geimis said stardist seevastu paremini minema lätlased: tundus, nagu oleks eelmise geimi edu Sylvesteri mehed hooletuks teinud. Peatselt läks aga jälle pingeliseks punkt-punkti mänguks. Vahepeal rebisid lätlased mõne punktiga ette ja paistis juba, et tuleb ka neljas geim, aga sel päeval oli võrkpalluritele määratud siiski varakult õhtule ja publikule aegsasti koju teleka ette saada: Sylvesteri võidupunkt tuli efektsest servist, mis palli täpselt lätlaste väljakupoole tühja punkti maandas.

“See oli meile väga vajalik ja publikule kindlasti väga meeldiv võit,? ütles Sylvesteri peatreener Laimons Raudsepp. “Eelmise, oktoobrikuus Jõgeval peetud mängu me kaotasime.?

Tookord oli vastaseks samuti Läti meeskond ? Cesu Alus ? ja alla tuli vanduda 0:3. Muuseas, ka Lase-R?ile kaotas Sylvester esimeses ringis sama tulemusega.

“Tänane mäng näitas, et meeskonnal on sisu ja tahet võidelda,? tõdes Laimons Raudsepp rahulolevalt. “Esimeses ja kolmandas geimis võideldi tõesti iga palli pärast. Võitluslainel olid kõik mängijad. Kui aga statistikat vaadata, siis punkte tõid kõige rohkem Mihkel Sepp, Priit Luik ja Reimo Kuri.?

Nagu vasaraga

Sepp virutas tol päeval tõesti nagu vasaraga ja tõi Sylvesterile 17 punkti, Luik ja Kuri 13 punkti.

“Tavaliselt on Mihkel Sepa isa ka poja mängu jälgimas ja publikut üles kütmas. Täna teda siiski saalis näha pole,? kommenteeris Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets.

Veel eelmisel hooajal oli Sylvesteri “lapsevanema? seisuses ka Valdmets ise: selles meeskonnas tegi kaasa tema poeg Erko. Sel hooajal otsustas ta aja maha võtta, sest Tallinna Tehnikaülikoolis õppimine ja täiskohaga töötamine ei jätnud võrkpallile enam kuigivõrd aega.

“Kui kool läbi saab ja tahtmist jätkub, on Erko ehk tuleval aastal palliplatsil tagasi,? arvas Uno Valdmets ja avaldas kahetsust, et Jõgevamaa võrkpallureid nii vähe Schenkeri liiga kõrgetasemelist mängu vaatamas oli: see oleks mängijatele väga õpetlik olnud.

Üks, kes Sylvesteri ja Lase-R?i meeste omavahelisest heitlusest õppimist paljuks ei pidanud, oli Jõgeva W-Willemi võrkpallimeeskonnas kaasa tegev Andi Einaste, kes ameti poolest Rakke Gümnaasiumi direktor.

“Kui võimalust on, käin ikka Schenkeri liiga mänge vaatamas,? ütles Einaste. “Emotsioonidest ma end ehk nii väga kaasa viia ei lase, küll aga jälgin tähelepanelikult eri väljakunumbrite liikumist ja tegevust ühel ja teisel pool võrku. Selles, mis füüsisest sõltub, ma nooremate mängijate vastu enam ei saa, seda enam peab mul siis aga kõrvade vahel olema. Kohtunike tegevust jälgin ka hoolega. Eks ükskord tuleb ikka dress nurka visata ja vilemeheks hakata.?

Kaks koduväljakut

Mängu Jõgeva-poolse korraldaja Hanno Kolli sõnul on peaaegu kõigil Schenkeri liigas kaasa tegevatel Eesti meeskondadel (neid on kuus) kaks koduväljakut, teine neist mõnes väiksemas linnas või alevikus, mille spordipublikule siis paar-kolm korda aastas kõrgetasemeline võrkpall koju kätte viiakse. Jõgeva linna ja Sylvesteri võrkpalliklubi vahel sõlmiti leping 2001. aastal ning 2005. aastal seda uuendati. Muuhulgas näeb leping ette seda, et nn suur Sylvester toetab nõuga väikest Sylvesteri ehk samuti Sylvesteri nime all võistlevat Jõgeva neidude võrkpallivõistkonda, mida treenivad Tiiu Õunap ja Maiu Kaarjärv.

“Veebruari keskel tulengi jälle Jõgevale koolituspäeva läbi viima,? ütles Laimons Raudsepp.

Sylvesteri meeskonna eesmärgiks on Raudsepa sõnul põhiturniiri kaheksa parema hulka jõudmine ja play-offidele pääsemine. Jõgeval saavutatud ilusa võidu järel sai Sylvester, tõsi küll, kohe järgmisel päeval kirja 0:3 kaotuse SK Elvi/Kuldiga (Läti) vastu, ning asub praegu turniiritabelis 9. kohal. Tabelit juhib Tallinna Selver, Sylvesteri viimatine Jõgeva-vastane Lase-R on kuues.

24. veebruaril lõppeval põhiturniiril on Sylvesteril vaja kohtuda veel SK Riga (9. veebruaril Riias), Biolars/Ozolnieki (10. veebruaril Ozolniekis), Aeroc/Rakvere (13. veebruaril Tallinnas) ja Cesu Alusega (23. veebruaril Cesises). Sylvesterist turniiritabelis tagapool on neist vaid Aeroc, ent ka kõrgemal positsioonil olijatest on võimalik jagu saada. Seda näitas ju Jõgeva mängki.

Schenkeri võrkpalliliiga on Eesti Võrkpalli Liidu ning Läti ja Leedu Võrkpalliföderatsiooni poolt käivitatud liiga, mille eesmärgiks on tõsta klubimeeskondade ühiskonkurentsi kaudu võrkpallimeisterlikkuse taset kolmes Balti riigis. Schenkeri liiga mängude põhjal selgitatakse välja ka need võistkonnad, kes pääsevad rahvuslikesse play-offidesse Eesti ja Läti meeste võrkpallimeistrit välja selgitama.