Swedbank kinkis muusikakoolidele väärtusliku õppematerjali

Jõgeva muusikakoolis kolmapäeval toimunud õppeaasta lõpuaktusel andis kooli direktor Merike Katt kõige edukamatele õpilastele kätte kiituskirjad. Direktor ise võttis aga vastu toreda kingituse: kahest DVDst koosneva õppematerjali “Mängime Pärti”, mille andis Swedbanki nimel üle panga Jõgeva ja Põltsamaa kontori juhataja Deivy Kivisalu. Samasuguse kingituse saavad kõik Eesti muusikakoolid.

Audiovisuaalne õppematerjal valmis Rahvusvahelise Arvo Pärdi Keskuse, Vanalinna Hariduskolleegiumi ja filmistuudio Minor Film ühistööna. 2011. aasta kevadtalvel osales Arvo Pärt Vanalinna Hariduskolleegiumi kutsel autorikontserdi ettevalmistusel, juhendades nimetatud õppeasutuse noori muusikuid lasteaialastest gümnasistideni. Kontserdi 18 pala hulka mahtus tuntud ja armastatud, ent ka vähem tuntud näiteid Pärdi koori- ja instrumentaalloomingust.

Režissöör Dorian Supin ja Stuudio Minor Film jäädvustasid nii prooviperioodi kui ka kontserdi Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus. Ülesvõetud materjali põhjal valmiski DVD-komplekt, mille ühelt plaadilt (“Proovime Pärti”; 201 min) saab näha, kuidas noored helilooja juhendamisel tema teoseid õppisid, ning teiselt (“Mängime Pärti”; 75 min) vaadata lõpptulemust, st kontserti.

DVD-komplekti valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Swedbank. Viimane on teinud Tallinna lähedal Laulasmaal tegutseva Rahvusvahelise Arvo Pärdi Keskusega koostööd juba enam kui aasta.

“Swedbankil on au olla Rahvusvahelise Arvo Pärdi Keskuse toetaja ning meil on väga hea meel meie esimese koostöövilja üle, milleks ongi käesolev õppematerjal,” ütles Deivy Kivisalu DVDde komplekti üle andes. “Materjalile annavad lisaväärtuse Arvo Pärdi kommentaarid ja vestlused noorte muusikutega. Loodame, et Pärdi-teemaline õppematerjal innustab nii õpetajaid kui ka õpilasi looma ja õppima muusikat.”

Neljapäeval käis Deivy Kivisalu DVDde komplekti üle andmas Põltsamaa muusikakoolis, kus samuti peeti õppeaasta lõpuaktust. Lähiajal saab õppematerjali kätte ka Mustvee muusika- ja kunstikool.

Rahvusvaheline Arvo Pärdi Keskus on asutatud 2010. aastal Arvo Pärdi ja tema perekonna poolt selleks, et talletada ja tutvustada Pärdi pärandit järeltulevatele põlvkondadele. Keskus asub Laulasmaal, ent ei ole veel külastajatele avatud. Keskuse esimeste aastate prioriteediks on traditsioonilise ja digitaalarhiivi loomine. Tulevikus võimaldab keskus teha Arvo Pärdi muusikaga seotud uurimusi ja teadustöid, annab tervikliku ülevaate helilooja loomepärandist ning ligipääsu helilooja sõnumile ja käsikirjadele.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus