Suviste ürituste rohkus piirab osalejate arvu

Katsuge mõni suvine üritus paigutada ajale, mil teist suuremat sündmust kusagil lähikonnas pole – see on peaaegu võimatu. Sellepärast ei maksaks imestada, kui igale poole tuhandepealist publikut ei jätku. Nii oli ka möödunud nädalavahetusel üritusi, kuhu minna tasus, pea igal pool ja kapaga. Samal ajal kui Pajusis peeti mõisapäeva, käis veidi eemal suur mootorrataste võidusõit. Nimelt käisid Linnamäe krossirajal mõõtu võtmas tõelised ässad – seal peeti Eesti meistrivõistluste teine etapp klassidele MX1 ja MX2. Rajal käis kaks MM-sarja sõitjat – Tanel Leok ja Gert Krestinov. Nii kuulsaid mehi pole meie maakonnas korraga stardis varem olnudki.

Tartus peeti Hansapäevi. Paljud sõitsid just hansamelust osa saama. Kohale tulnud kauplejad ei saa praegu ostjate aktiivsusega just kiidelda, kuid meeleolukad olid need päevad igatahes.

Mustvee linna päevadel oli traditsiooniline laat, sai kuulata kohalike isetegevuslaste ning ka külaliste esinemisi. Nagu ikka, soosis ilm seda üritust ka tänavu.

Suvistel üritustel on väga tähtis pakkuda inimestele võimalust midagi oma kätega valmis teha. Siis jääb ka üritus paremini meelde. Nii oli Põltsamaa lossipäeval võimalik ise Eesti lipp valmis õmmelda. Sama sai teha ka Pajusis. Kindlasti suudavad korraldajad veel üht-teits välja mõelda, ideede puudust ei tohiks meil küll olla.

Jõudu ja jaksu huvitavate ja atraktiivsete tegevuste väljamõtlemiseks!

21.juuli 2009

blog comments powered by Disqus