Suvine sahker-mahker Pagari tänavas

Ausalt öeldes enam ei viitsi kuulata siseminister Jüri Pihli ähvardusi, et kui kohe-kohe riigieelarvest raha ei saa, siis paneme politsei ja päästeameti kinni. Saadame väljaõppinud mehed puhkusele ja koondame ära. See jutt on piinlik või siis pahatahtlik.

Küllap on terve talupojamõistusega inimesed minuga nõus, et siseministeeriumil nagu ilmselt ka igal teisel asutusel on ikka mõningaid sisemisi reserve, et iga viimase kontoriametniku tooli säilitamise või küsitavate majanduskulude kasvatamise asemel ei pea kokkuhoidu alustama sugugi sisejulgeolekust.

Imestangi, miks koalitsioonikaaslased selliseid lapsikusi seni nii leplikult sallinud on.

Kodakondsus- ja migratsiooniameti osakonna Foorumi ärimajja kolimise uudis on aga täitsa üle mõistuse.

Eeldusel, et Postimehes esitletu on siiski korrektne, esitasin ma asjaomastele ametimeestele riigikogu kodukorra kohaselt kirjalikud järelepärimised. Ootan hiljemalt 10 päeva jooksul ammendavaid vastuseid nii riigikontrolör Mihkel Oviirilt, siseminister Jüri Pihlilt endalt kui ka peaminister Andrus Ansipilt.

Peamised küsimused keerlevad lepingu salastatuse, tehingu otstarbekuse, riigi kokkuhoiupoliitikaga kooskõla, võimaliku korruptsiooni ja vastutuse ümber.

Eks siis näeb, mida neil asja kohta öelda on. Seni väidab KMA, et tehing on konfidentsiaalne.

EVELYN SEPP,

Riigikogu liige, Keskerakond

blog comments powered by Disqus