Suvine jantrajooga laager Umbusi budismi keskuses

Juunikuu viimasel nädalavahetusel, 29. juunist 1. juulini õpetab Põltsamaa vallas Umbusi avatud budismi keskuses iidset Tiibeti jantrajoogat õpetaja Maaja Zelmin.

 Reede õhtul alustatakse õppetunniga kell 18. Algajaid juhendab jantrajooga õpetaja Elerin Uibu.

„Tänu jantrajooga harjutustele, mis pärinevad 8. sajandi  Tiibetist, on igaühel võimalik taasleida sisemine rahu ja tasakaal,” ütles Maaja Zelmin. „Kui meel on rahulikum, oleme õnnelikumad ja tervemad, tuleme paremini toime stressi ja pingeliste olukordadega elus.”

Jantrajooga on energia toimimise harmoonia ja rütm, läbi mille on meil võimalik avarduda oma meeleruumi selgusse. Vanades tantrates on öeldud, et elu on hingamine. Kui inimene raiskab oma elu, hingates kiirustades ja katkendlikult, jääb elu lühikeseks. Jantrajooga harjutused õpetavad inimest hingama korrapäraselt ja rahulikult, keskendutakse teadlikult pausidele hingetõmmete vahel, mille läbi paraneb tervis ja pikeneb eluiga. Jantrajoogas on sarnaseid harjutusi hathajoogaga, kuid liigutuste tähendus on siin erinev.

Jantrajooga laagrisse on oodatud kõik huvilised – juhiseid saavad nii algajad kui ka edasijõudnud harjutajad. Jantrajoogal on mitmeid vorme, sealhulgas ka lihtsamaid, millega saavad hästi hakkama ka vanemad ja mitte just parimas füüsilises vormis inimesed.

Maaja Zelmini õpetaja on Tiibeti kuulus jantrajooga õpetaja Namkhai Norbu. Maaja on tema  õpilane olnud alates 1992. aastast. Maaja Zelmin on jantrajoogat nüüdseks õpetanud üle kümne aasta nii Eestis kui ka välismaal. Elerin Uibu on autoriseeritud jantrajooga õpetaja alates 2016. aastast.

Laagri maksumus on 50 eurot, sellele lisandub väike tasu ööbimise ja toidu eest. Huvilised peaksid registreeruma e-posti teel hiljemalt jaanipäevaks: maaja.zelmin@gmail.com

Lisainfo (sealhulgas Umbusile kohaletulek) on olemas Umbusi budismi keskuse kodulehel www.umbusikeskus.wordpress.com ning Maaja Zelmini kodulehel www.maajajooga.ee

KADRI RAUDSEPP

blog comments powered by Disqus