Suvi täis kohvikuid

Suvi on lõikuskuul veel täies elujõus, pakkudes ideaalseid olusid nii suveürituste korraldajatele kui nende külastajatele. Rääkimata suurüritustest on kogu maa justkui kattunud kohvikute päevadega, kus igaüks oma parema palaga välja tuleb. Uusi kohvikute päevi tuleb juurde nagu seeni. Erandiks ei olnud ka möödunud nädalalõpp.
Samas tundub mõnel pool, et aastast aastasse ühe stsenaariumi järgi toimivad päevad vajuvad vaikselt rutiini. Uudsus ja erakordsus kipuvad sealt kaduma.
Võib-olla on põhjuseks seegi, et kui iga linn, alev ja küla oma kohvikutepäeva peab, saab seda kokkuvõttes liiga palju. Sest ühest küljest ei jätku kõigile inimesi, teisalt erinevad menüüdki teineteisest vaevumärgatavalt. Mõnedki korraldajad on endalt seepärast juba küsinud, et mida peaks muutma? Mida teisiti tegema?
Iga traditsiooniks saanud elujõuline ettevõtmine peab tahes-tahtmata ajaga kaasas käima ja uuenema. Ehk tasuks edaspidi rohkem kaaluda temaatilisi kohvikupäevi, kus eesmärgiks seatakse kas näiteks lõunanaabrite lätlaste toidutavade tutvustamine või seotakse kohvikutepäev kohtumistega põnevate inimestega.
Sest üle maakonna toimuvad kohvikutepäevad on ägedad ja põnevad küll, kus igaüks saab ennast proovile panna, kuid … Väga vahva oleks ükskord jõuda ka sellisesse aega, et kui tuleb hea sõber külla ja soovid teda oma kodupaiga kohvikusse viia, siis sa seda teha ka saad. Et kohvik ei oleks kinni või puuduks sealt värske kook. Seda ei ole väga palju tahta.

blog comments powered by Disqus