Suveürituste lainel

Suvi on täies hoos – nädalavahetus nädalavahe-tuse järel möödub selliselt, et üle Eesti toimub samaaegselt mitmeid suursündmusi, kuhu rahvas hordidena kohale sõidab. Võtame kasvõi eelmise nädalavahetuse – juba ainuüksi Rally Estonia tõi endaga kaasa tohutu rahvamassi liikumise ühest Eestimaa servast teise ning ka välismaalt Eestisse. Pühapäeva pärastlõunast alates liikus kogu see rahvamass muidugi jälle pealinna poole tagasi.
Ent ega Rally Estoniaga sündmused ju piirdunud – lisaks autorallile toimus veel üritusi igas maakonnas. Suuremaid ja väiksemaid rahvaüritusi oli ka Jõgevamaal. Üheks näiteks on Põltsamaa lähedal teist suve peetud Kamari supifestival, mis tõi Põltsamaa külje all asuvasse külakeskusesse palju huvilisi. Kokku ei tuldud üksnes suppi sööma, vaid nautima ilusat ilma ja värskes õhus viibimist, kohtuda sai tuttavatega, osaleda töötubades.
Mis kogu ürituse nauditavaks tegi, oli hea ilm – vihmahoogu kaela ei tulnud, aga polnud ka ülemäära kuum, nagu kuuldavasti on lõunapoolsetes riikides.
Eelolev nädalavahetus tõotab taas tulla sündmusterohke. Toimuvad mootorratturite kokkutulek Jõgevatreff, Saaremaa Ooperipäevad, Viljandi Folk … Ilmselt on tulemas veel põnevaid sündmusi.
Kui miski mõnda inimest häirida võib, siis just see, et kõik need üritused – ka need, mida kindlasti külastada sooviks – toimuvad samaaegselt ja ilmselt tuleb paljudel langetada otsus, kuhu minna ja kuhu minemata jätta. Või ehk on pärast mõne aasta taguseid piiranguid põhjendatult teatud hirmuga nüüd eriti hoogsalt hakatud üritusi korraldama? Rahvas naudib ikka veel justkui seda suurt piirangutejärgset vabadust.

blog comments powered by Disqus