Suveürituste buum jätkub

Alles hingasime kõik ühes laulukaare all, siis kutsuti mõne päeva pärast õllesõbrad pealinna summerdama. Põltsamaal peeti lossipäevi, Pajusis tuleb pargis ja rahvamajas eeloleval nädalavahetusel mõisapäev. Peipsi kandi rahvas koguneb aga Mustvee linna päevadele. Lisaks veel kõikvõimalikke suvekontserte, osa päris tasuta, osa sümboolse tasu eest. Paljud muusikud esinevadki suvepuhkuste ajal maal just nendes paikades, kus inimesed suviti viibida armastavad. Eriti torkab see silma saartel, kus enamik kontserdi publikust on suvitajad. Õnneks meil asjad nii ei ole ja ka kohalikud leiavad tee kontserdipaika. Üritusi jätkub igale maitsele ja rahakoti paksusele.

Ja juba varsti muutuvad hommikud Põltsamaal eriti helisevateks, kui suvekooli õpilased kogunevad esimesteks harjutusteks pargisügavusse, roosiplatsile või puhunud pillid lahti Karl August Hermanni kuju juures. Siis muutuvad helisevaks ka õhtud. Kui üks suvekooli vahetus lõpeb, antakse kohalikule rahvale tavaliselt kultuurimajas kontsert. Nii on see olnud juba 15 aastat, tuleb 16.  Ikka jätkub Põltsamaa Muusikakooli direktoril Anne Kausil energiat suvekoolidega mässata.

Oodata on veel memme-taadi suvepidu, Assikvere folklooripäeva. Kuu eelviimasel päeval peaks tulema romantiline suveõhtu Puurmani lossis ja pargis. Ja muidugi kõikvõimalikke kodukandipäevi, kus ühe piirkonna inimesed üle hulga aja taas kokku saavad.

Olgugi, et mõnel pool vihm kena suveürituse ära võib rikkuda, ei tasu tujul sellest langeda lasta. Ilusamad ilmad pidid meil hoopis augustis tulema ja sellekski ajaks jätkub igasuguseid üritusi. Peaasi, et me neist lõpuks ära ei väsi.

14. juuni 2009

blog comments powered by Disqus