Suvepuhkus on lastele õnnetusterohke


SEB Elu- ja Pensionikindlustuse kahjukäsitluse statistika näitab, et kolm koolist ja lasteaiast vaba suvekuud on lastele õnnetusterohked. Enim juhtub lastega õnnetusi mänguväljakutel — liumägedel või ronimisredelitel ja puu otsas turnides. Ligi kaks korda rohkem kui tüdrukutega  juhtub õnnetusi poistega.  Aasta-aastalt on suurenenud laste õnnetuste arv ka koduseinte vahel.

Panen kõikidele lapsevanematele südamele, et nad õpetaksid lastele ohutut käitumist kodus, mänguväljakutel ja ka liikluses. Kuigi batuutide suurem ostubuum on möödas, ei kao neil juhtunud õnnetused statistikast. Samuti ei ole harvad õnnetused ATV-de, rulluiskude ja jalgratastega kihutades, mille tagajärgedeks on luumurrud või põrutused. Kuigi laste liikluskasvatusele ja turvavarustusele pööratakse järjest rohkem tähelepanu nii meedias kui ka lasteaedades-koolides, võiksid lapsevanemad rohkem lastele selgitustööd teha ja rääkida, millised ohud neid kodus ja mänguväljakutel varitsevad.

Samuti tuletan lapsevanematele meelde, et grillimine ja lõkke tegemine jäägu vanema hooleks. Meil on igal aastal kahjujuhtumeid lastega, kes on saanud tõsiseid põletushaavu,  mängides lõkke juures süütevedelikuga.

Enamik lastega seotud õnnetusi lõpeb lapsele kipsis jala või käega, SEB Elu- ja Pensionikindlustuse kahjustatistika andmetel on keskmine raviaeg 31 päeva. Alates 2009. aastast on SEB Elu- ja Pensionikindlustus registreerinud 280 õnnetust, mis on seotud laste kindlustusjuhtumitega ja kokku on lapsevanematele välja makstud 41 330 euro eest hüvitisi.

i

INDREK HOLST, AS SEB Elu- ja Pensionikindlustus juhatuse esimees

blog comments powered by Disqus