Suvepeole kassiga!

Ülemöödunud laupäeval Palamuse laululaval peetud Elmari Suvepidu on nii populaarne meelelahutus, et sinna saabub rahvast igas vanuses ja pea igast Eestimaa nurgast. Tänavu otsustas end koos pererahvaga peole sokutada ka kass.

Et laupäev soe ja vihmata oli, seisis auto, millega õhtul oli plaanis Palamusele sõita, terve päeva lahtiste ustega õuemurul. Midagi kahtlast ei täheldatud ka õhtuse peolesõidu ajal. Kui majapidamise hiirekuningatest noorim, aastane siiamlane Juss, kes ennast sõiduki pakiruumi uinakule sättinud oli, teel rahulolematuse märke ilmutaski, ei pandud seda tähele — autoraadio mängis, rahvas ajas juttu.

Laululava lähedal parkimisplatsil aga, kui valmistuti uksi sulgema ja peole minema, kargas loom kõigi ehmatuseks halvakspanevalt kräunatades pakiruumist välja ja põgenes auto alla.

“Olime üsna viimaste tulijate hulgas ja andsime siin-seal jalutavale peorahvale tõelise etenduse, kükitades-kõhutades auto juures ja meelitades Jussikest välja tulema,” rääkisid kassiomanikud.

Kassijaht õnnestus, aga peole karvakera siiski ei pääsenud, vaid tal tuli protestinäust hoolimata kojuminekuajani autosse jääda.

Pärast keskööd, kui koduteele asuti, oli “autojänes” end tagaistmele mõnusasti kerra kerinud ja nurrus õiglase und.

Arvatavasti käib Juss edaspidi autost suure kaarega mööda ja peab meeles, et nii, nagu kõik, mis hiilgab, pole kuld, ei ole ka iga pehme ase muretuks uinakuks sobiv.

KASSISÕBER

blog comments powered by Disqus