Suvepäevad Udu talus

Üritust korraldades mõeldakse tavaliselt kõigele. Millega aega sisustada, kuidas ja mida söögiks pakkuda, kus magada jne. Ainus, mida me ette ei saa valmistada, on ilm. Võime ainult oodata ja loota, et see võimalikult ilusam tuleks. Suvel ikka rohkem päikest, vähem äikest ja vihma.


Seekord tundus, et oleme oma ühingu, Jõgevamaa Vaimupuudega Inimeste Tugiühingu suvepäevade korraldamiseks 20.-21. juulil leidnud suve kõige jahedamad ja vihmasemad päevad. Vähemalt ilmateade lubas maksimaalselt vaid 17 kraadi sooja ja vihma hommikust õhtuni. Valiku puudumisel olime valmis kõigeks, sest Udu taluga oli kokkulepe juba varakult tehtud, ühingu liikmetele suvepäevade toimumise kuupäevad teada, seega –midagi muuta ei olnud lihtsalt võimalik.

Õnneks hoidis vihm neil kahel päeval Udu talus end tagasi, kokkusaamise ja koosolemise rõõm asendas päikest esimesel päeval, teisele päevale jätkus sedagi küllaga. Seega, ärme mõtleme liialt sellele, mille muutmiseks meil võimalused puuduvad. Ja kui aus olla, siis ei olnud ilmal häda midagi, õige kodune teine.

Osa liikmeid, neist enamik Vägeva Kodu noored  ja juhendajad, saabusid Udu tallu ratastel, Meelis lausa kolmerattalisel. Vägeva Kodu noored on head kokad ja tuntud maitsvate kookide küpsetajad. Ka seekord olid neil kaasas omaküpsetatud koogid, mis maitsesid tee ja kohvi kõrvale õige head.

Noored, nende pereliikmed ja juhendajad said omavahel suhelda. Oleme ühingus koos käinud juba palju aastaid, tunneme üksteist ammu – ajast, mil lapsed alles väikesed olid, ja alati on, millest rääkida. Koos on hea rõõmustada edusammude üle, rääkida probleemidest, mis lahendamist vajavad, vahetada kogemusi ja lihtsalt lobiseda. Sellised kohtumised annavad jõudu, nii palju ilusaid ja säravaid inimesi on energiasüst paljudeks järgnevateks päevadeks.

Udu talu asub imekaunis kohas Kuremaa järve ääres. Need noored, kes õnged kaasa võtsid, said kala püüda, paadiga oli võimalik järvele sõita. Alati rõõmsameelse Taavi ema Aile oli lahkesti nõus käsitööringi juhendama ning koos kaunistati salvrätitehnikas hulgaliselt topse. Õhtul oli võimalik saunalaval mõnuleda ja järgmisel päeval käisid julgemad isegi ujumas. Vägeva Kodu juhendajad olid väga hakkajad, kasutasid ära Palamuse läheduse Udu talule ning organiseerisid noortele sinna ekskursiooni.  

Üritus läks korda ja sellele aitasid kaasa Udu talu lahke perenaine Terje, tema abiline Viire, Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda ja sotsiaalministeerium (projekti toetus tuleb hasartmängumaksu laekumistelt).

Suvepäevad Udu talus oli ühingu sellel aastal toimunud kolmas üritus. 14. veebruaril tähistasime Laiuse mäel sõbra- ja vastlapäeva ning nautisime MTÜ Pommiauk korraldatud isetehtud kelkude võistlust, kust Vägeva Kodu noor ja meie ühingu liige Peep ka osa võttis.

  1. aprillil kohtusime Avinurmes sealse päevakeskuse noortega, kes meile oma tegemisi tutvustasid ning ilusa ekskursiooni korraldasid. Päev lõppes mõnusa diskoga. Selle aasta sisse jääb üks ühisüritus kindlasti veel. Tutvuga meie ettevõtmistega Jõgevamaa Puuetega Inimeste ühingu kodulehel!

DAISY UTSAR

blog comments powered by Disqus