Suvel külastab Jõgevamaad diplomaatiline korpus

 

Juunis saabuvad Jõgevamaale kahepäevalisele ametlikule visiidile Eestis resideeruvad välisriikide suursaadikud, kellele tutvustatakse kultuuri- ja ajaloomälestisi, ettevõtteid ja muudki paikkonnale iseloomulikku ning ainulaadset.

Maavanem Viktor Svjatõševi sõnul on Jõgevamaale tulemas vähemalt 40-liikmeline diplomaatiline korpus, kelle külaskäik aitab märkimisväärselt  kaasa maakonna maine tugevdamisele rahvusvahelisel areenil ja võimalike koostöösidemete loomisele.

“Diplomaatide visiit annab hea võimaluse piirkonna ajaloo, kultuuriloo, traditsioonide, ettevõtluse tutvustamiseks,” ütles maavanem.

Seoses suursaadikute külaskäigu ettevalmistamisega pidasid Jõgeva maavalitsuses nõu välisministeeriumi  protokolliosakonna töötajad: peadirektor Andres Tomasberg, tseremooniate ja visiitide büroo direktor Kristen Lahtein ja projektijuht Sirje Sepaste.

“Tulevikus tasuks ehk diplomaatidele tutvustada ka Jõgevamaa atraktiivsemat poolt. Tean, et välisesindajatele on pakkunud põnevaid elamusi sõit saarteni viivatel jääteedel. Me võiksime neile aga korraldada kalapüügi talvisel Peipsi järvel,” lisas maavanem.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus