Suvealguse oodatuim rokisündmus tuleb sel nädalavahetusel

 

Rabarock tuleb! Juba viiendat aastat kogunevad rokihuvilised juunikuu keskel Järvakanti, et nautida tõsiselt head muusikat, lahedat seltskonda ja head ilma.

Nagu ikka, on kaks lava, telklaager, hevikaraoke ja ohtralt head muusikat. Kõige suuremate tähtedega on kavva kirjutatud Gary Numan – seitsmekümnendate lõpu post-punk- stiili viljeleja, kelle muusikaline tegevus jätkub tänaseni ja “elektroonilise muusika ristiisaks” nimetatuna on ta kindlasti see artist, keda tasub rabarockil vaadata-kuulata.

Trash-metali suurde nelikusse (lisaks ka Metallica, Megaheth ja Slayer) kuuluv Anthrax, kes on ainuüksi USAs müünud üle nelja miljoni plaadi, mängib kindlasti lugusid ka sügisel ilmuvalt kümnendalt stuudioalbumilt. Soomet esindab Viikate, Saksamaalt tuleb KMFDM

Aga Eesti bändid? Loomulikult: Velikie Luki, Kosmikud, “majabänd“ Metsatöll, Zetod, Velikije Luki ja taas kokku tulnud Pantokraator, kelle esinemist siinkirjutaja eriti suure huviga ootab.

No-Big-Silenci fännina õnnestus mul oma muusikamasinasse ammu enne müükitulemist panna Starstealeri nimeline plaat. Uskuge mind, see bänd tuleb võimsalt ja silenceride püha kohustus on Rabarockil kohal olla!

Viimase aja üks värskemaid ja põnevamaid bände on Popidiot, kelle uut plaati Antenna of Love ostma minnes tabas mind pettumus – plaat lihtsalt oli otsas. Hendrik Luuk ja Matti Peura oma  intensiivse esinemise, sündipopi ja elektropopi klassika segamisega on väärt asi. “Reunion 2009“ bänd on B.D.Ö., kes annab kontsertetenduse “Heavy Metal Nonstop“. Bänd nimetab seda audio-visuaalseks loenguks ja üllatusi tuleb, see on kindel.

Lisaks kahel päeval toimuvatele kontsertidele on taas avatud legendaarne öölubi Järvakandi kaubamajas. Reedene ööstaar on Pepe Deluxe, kes 2008. aastal sai Soome kriitikute poolt tähtsaima muusikaauhinna EMMA.

Laupäevased peaesinejad on Toe Tag ja Röövel Ööbik ja loomulikult annab omapoolset vürtsi DJ Mart Juur.

12.ja 13. juunil on kõik tõsisemad muusikahuvilised ja rockifännid kogunemas Järvakanti. On, mida oodata. Aga et ootamine igav ei oleks, siis tasub 11. juuni hilisõhtul kell 23.10 vaadata ETVd, seal nimelt on Rabarocki tutvustav saade.

TIINA SÄÄLIK

blog comments powered by Disqus