Suve kuumim pidu peetakse reedel Palamusel

Plaadimuusikat valivad kaheksa Jõgevamaa diskorit. Öösel toimub ka legendaarne vabalava tantsuvõistlus.
Diskorite suvepäevad on üheõhtune üritus, ehkki nimest loeb välja nagu toimuks ta kahel päeval. “Diskorite suvepäev kõlab kuidagi kummaliselt, mistõttu on ta mitmuses. Samas on meil diskoritega olnud mõtteid, et ta toimuks kahepäevase üritusena,” rääkis ürituse eestvedaja DJ Imre Tõekalju, “Tõenäoliselt ei jagu meil publikut ning mis väikesest Palamusest siis saab?”
Diskorite suvepäevadel pulti astuvad diskorid on aastaid olnud samad. ?Eelmisel aastal osales esmakordselt DJ Rein Karu, tänavu Tauri Pärna. Varasematel aastal on löönud kaasa ka külalisdiskorid väljastpoolt Jõgevamaad,? märkis Imre Tõekalju. Sellel aastal löövad kaasa Imre Mihhailov, Ringo Saar, Andro Uustal, Doberman, Tanel Tooming ja loomulikult Imre Tõekalju ise.
Laval on korraga üks diskor. ?Diskorid mängivad muusikat vaheldumisi umbes 20 või 30 minutilise blokina, igaüks astub lavale üldjuhul ühe korra,? lausus Tõekalju. Imre ise mängib traditsiooniliselt kaks blokki. ?Nende esinemisjärjekorra koostan mina,? tunnistas ta.
Nagu kõigil Palamuse üritustel kombeks, nii ka seekord astub pärast  südaööd lavale esineja, sedapuhku Cool D.
Peale südaööd toimub ka legendaarne vabalava tantsuvõistlus, mis toimub diskorite suvepäevade ajaloos neljandat korda. Võistlusel osalejad eelnevalt registreeritakse. Kõik osalejad tantsivad ühe loo vältel laval. ?Võitjaks osutub see, kes saab diskorite poolt hinnatud ja publiku poolehoiu võidab,? selgitas Imre reegleid. Parimale on auhinnaks 500 krooni, mille võitmiseks mõeldakse igasuguseid imenippe välja.
BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus