Suusavarustuse müük edeneb

Talveilm ja krõbedad külmad on suurendanud suuski ja uiske müüvate ning suusavarustust hooldavate poodide käivet Jõgevamaal.

„Head suusatamist!“ soovib Jõgeval tegutseva spordipoe Alka Sport juhataja Kaidi Uiga reipal häälel ühele noormehele ja tema vanaisale. Taas on üks komplekt suuski endale peremehe saanud.
„Rahvast ei käinud, ei teatudki, mida haigus endaga kaasa toob,“ võttis Kaidi kevade kokku, mil poed olid sunnitud uksed sulgema. Juhataja tõdes, et ilmselt telliti toona spordikaupa pigem internetist.
„Kes tellib internetist, see tellib intenetist, kes on harjunud poest ostma, tulebki poodi,“ nentis ta, lisades, et müügitõusu täheldada ei saa. Praegugi ei saa öelda, et inimesed spordipoodi tormaksid ja müük kasvaks. „Müük on stabiilne, nagu kogu aeg on olnud,“ sõnas Kaidi Uiga.
Nüüd, mil ideaalne talv meelitab aina rohkem õue, pakub Alka Sport suuskade määrimise teenust, lisaks võib leida uiske ja suusavarustust. Määrimise teenust juhataja sõnul usinalt kasutatakse. „Eks suuskade eest hoolitsemine tule elukogemusest,“ ütles Kaidi, et teadlikkus varustuse hooldamisest on suusasõpradel ja spordivarustuse ostjatel olemas.
Ja kes pelgab, et suusarajal sahisemiseks on vaja tippvarustust, siis see pole kaugeltki nii. Harrastaja saab endale suusad alla juba paarisaja euroga.
Põltsamaal tegutseva kaubandusettevõtte OÜ Marox Veod juhatuse liige Oksana Kask lausus, et nii hästi pole pood suuski ja uiske müünud juba mitmel aastal.
„Arvestades seda, et Põltsamaa on suhteliselt väike koht, käiakse meie poest suuski, uiske ja muud talvevarustust ostmas ikka väga palju. Müüme siin suuski, suusakeppe, suusasaapaid kui ka iluuiske, matka- ja hokiuiske. Odavamad suusad on juba ammu ära ostetud. Siia tullakse ostma ka kaugemalt – kõrvalmaakondadest ja naaberlinnadest, näiteks Viljandist ja Jõgevalt, isegi kaugemalt,” rääkis Oksana Kask, kes on Põltsamaal poodi pidanud juba üle kümne aasta.
„Sel aastal on ikkagi väga korralik suuskade müük. Laupäeval peaks veel kaupa juurde tulema. Üks plussidest on see, et meilt saab kaupa odavamalt kui suurtest kaubanduskeskustest või suurematest suusa- ja spordivarustuse poodidest Tartus ja Tallinnas. Praegu on juba olukord selline, et enam odavamaid uiske ja suuski müüa polegi,“ nentis Kask ja lisas, et kui kaubanduskeskusest saab suusad 100 euro eest või kallimalt, siis nendelt 50 euroga.
Põltsamaal on suuski võimalik tellida ka Põltsamaa jalgrattakeskuse kaudu, kuid seal tegeletakse rohkem suuskade määrimisega. Talvisel ajal rattaparanduse ja jalgrataste müügiga ära ei ela – kuus ostetakse heal juhul üks jalgratas. Seetõttu tuleb talvel tegeleda muuga – näiteks akude müügi ja suusavarustuse hooldamisega.

KERTTU-KADI VANAMB
TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus