Suusaliit tähistab juubelit

Pidulikule vastuvõtule oli kutsutud kogu Eesti suusatajatepere eesotsas treenerite, eilsete ja tänaste tippude ning aktiiviga. Üheskoos heideti pilk aastate taha ning peeti meeles neid suusaentusiaste, kes on ühel või teisel moel aidanud kaasa Eesti suusatamise eduloole. Alaliidu sünnipäevapeol osalesid ka tänased Eesti suusatipud eesotsas Kristina ?miguni, Andrus Veerpalu, Jaak Mae ja Allar Levandiga.

“Eesti Suusaliit, mis on 28. novembril 1921 asutatud Eesti Talvespordi Liidu õigusjärglane, on areneva ja toimiva organisatsioonina hoidnud ärksana eestimaist suusaelu ja tõestanud maailmale, et eestlased ei oska mitte ainult ise võita, vaid ka suurvõistlusi korraldada,? sõnas Eesti Suusaliidu peasekretär Jüri Järv.

Eesti Post andis Eesti Suusaliidu 85. sünnipäeva puhul välja postmargi, postkaardi ja eritempli, millel on kujutatud Eesti väljapaistvaid suusatajaid: seitsmekordset maailmameistrit laskesuusatamises Kaija Parvet, kahekordseid murdmasuusatamise olümpiavõitjaid Kristina ?miguni ja Andrus Veerpalu ning olümpiamedaliste Allar Levandit ja Jaak Maed.

Eesti Postmargi juhataja Laidar Laose sõnul on tervikasi Eesti Suusaliidu juubelipäevast alates müügil kõigis postkontorites üle Eesti. Pealetrükitud postmargiga postkaardi kujundas kunstnik Lembit Lõhmus.

Jaanuari lõpuks, 27.-28. jaanuarini toimuva murdmaasuusatamise maailmakarika sarja Otepää etapi ajaks ilmub Tiit Lääne poolt koostatud Eesti suusatamise ajaloo raamat.

Eesti Suusaliit on suusaspordi erinevaid alasid ? murdmaasuusatamist, suusahüppeid, kahevõistlust, mäesuusatamist ja lumelauasõitu viljelevate ja arendavate juriidiliste isikute vabatahtlik mittetulunduslik liit, mis koordineerib kogu suusaspordialast tegevust Eestis ja on Eesti suusaspordi esindusorganiks Eestis ning rahvusvahelistes organisatsioonides, sh Rahvusvahelises Suusaspordi Föderatsioonis.

JÜRI JÄRV,
Eesti Suusaliidu peasekretär

blog comments powered by Disqus