Suusakepi murdumine nurjas Vahtrate kaksikvõidu

 

Möödunud laupäeval Ida-Virumaal peetud Alutaguse suusamaratoni võitis Luualt pärit 23-aastane Eno Vahtra. Tema vanem vend Eeri Vahtra (26) sai Morten Priksi järel kolmanda koha. Kõik esikolmikusse jõudnud treenivad Otepääl Karupesa Team’is.

 

 

Eno Vahtra sõnul oli maratonirada tänavuse talve ja lumeolude kohta päris normaalne.

“Kohati oli rada isegi väga hea, samas tuli ette ka kehvemaid lõike ja ebameeldivaid üllatusi suurte kivide näol. Aga kui targalt sõitsid, jäid suusad terveks,” ütles ta.

42 kilomeetri pikkuse maratonidistantsi esimeseks pooleks valis ta pigem jõudu säästva taktika. Vend Eeri seevastu oli ees üks tempotegijaid. Kümme kilomeetrit enne lõppu andsid Vahtrad hoogu juurde ja sõitsid ülejäänud seltskonnal eest ära.

Asi lõhnas vägagi vendade kaksikvõidu järele, ent paraku murdus ühes distantsi lõpuosa kurvis Eeri Vahtra suusakepp. Ta sai küll peatselt raja äärest uue, ent paarkümmend sekundit oli selleks ajaks juba kaotsi läinud. Need võimaldasid Vahtraid jälitama asunud Morten Priksil Eeri kinni püüda ning teda finišiheitluses napilt edestada. Eno Vahtra võiduaeg oli 1:54.15. Morten Priksi ja Eeri Vahtra nime taha kanti protokolli vastavalt 1:55.00 ja 1:55.01.

Venna vastu poleks saanud

“Kahju jah, et kaksikvõit aia taha läks. Ilma selle õnnetu suusakepita oleksin Morten Priksist arvatavasti kiirem olnud. Aga Enole oleks mul nii või naa alla tulnud vanduda: ta oli heas hoos,” tunnistas Eeri.

Noorem vend on varemgi vanemat võitnud, ent mitte just tihti. Seekord tegid Enol venna võitmise lihtsamaks Eeri viimase aja terviseprobleemid: tal on tulnud mitu kuud võidelda puukborrelioosiga. Ent see ei vähenda Eno võidu väärtust.

“Elu parimaks tulemuseks ma Alutaguse maratoni võitmist just ei nimetaks. Mõni teine võit on minu jaoks olulisem olnud. Aga kui arvestada, et kõik tugevamad suusatajad, kes Sotši ei läinud, olid Alutagusel, oli maratonivõit siiski päris hea saavutus,” ütles Eno Vahtra, kes läks pärast Audentese spordikooli lõpetamist ajateenistusse ning õpib praegu Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna teisel kursusel.

Alutaguse maratoni lõpuprotokolli ülemisest otsast leiab veel ühe Vahtra: Eeri abikaasa Kaija Vahtra, kes esindab Võru suusaklubi, sai üldjärjestuses 50. ja naistest teise koha. Kiireimaks naiseks tunnistati Eveli Saue. Finišiaeg oli Sauel ja Vahtral, tõsi küll, sama –   2:09.22.

Järgmised stardid Madonas ja Otepääl

Alutaguse maraton oli Estoloppeti sarja teine etapp (esimene oli 25. jaanuaril peetud Viru maraton) ning selle põhidistantsile registreerus esialgsetel andmetel 657 ja lühemale, 20 km distantsile 110 suusatajat. 20-kilomeetrisel distantsil oli kiireim samuti Jõgevamaa taustaga võistleja, Põltsamaalt pärit Kalev Vunk.

Tuleval nädalal kavatsevad nii Eno kui Eeri Vahtra startida Skandinaavia karikavõistluste Madonas (Läti) ja Otepääl peetavatel etappidel. Madonas võisteldakse 19. ja 20. ning Otepääl 22. ja 23. veebruaril.

“Mina loodan ennast kõige paremast küljest näidata vabatehnika sprindis ja 15 km vabatehnikasõidus,” ütles Eno Vahtra. Eeri Vahtra avaldas aga lootust, et näitab Madona ja Otepää startidel nii head minekut, et pääseb veel mõningaid tänavusi maailmakarika etappe sõitma.

“Praegu saame Eeriga koos trenni teha. Kui ta aga MK-etappidele peaks pääsema, siis on meil raske oma trenne ühitada,” tõdes Eno.

Puukborrelioos nurjas ka Eeri Vahtra lootused Sotši olümpiamängudele pääseda. Nii et olümpiaheitlusi vaatavad vennad Vahtrad praegu televiisorist. Nelja aasta pärast see loodetavasti enam nii pole.

Estoloppeti sarja kolmandaks etapiks oleks olnud Tartu maraton, ent see jääb teatavasti pidamata. Mis saab sarja kolmest viimasest etapist ehk Tallinna, Haanja ja Tamsalu-Neeruti maratonist, pole veel teada.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus