Suusahuvilised üritavad läbida 40 000 kilomeetrit

Rohkearvulise suusarahva vastuvõtuks on valmis enam kui 40 suusarada üle Eesti. Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhataja Jaanus Pulles ütles, et Jõgevamaal saab üritusest osa võtta kindlasti Pala suusaradadel, läbirääkimised käivad ka Kuremaa suusaradade valdajatega. Tema sõnul on terviseradu, kuhu suusahuvilised saavad kokku tulla, kõigis maakondades.

“Eesmärgiks on propageerida looduslähedust ning liikumist,” ütles Pulles. Kuigi ta ei osanud öelda, kui palju võiks üritusel osalejaid olla, on tema sõnul kaugem eesmärk saada suusatama vähemalt sama palju inimesi kui Tartu maratoni kõige osavõtjarikkamatel aastatel. Edaspidi tahetakse taolist ettevõtmist korraldada vähemalt kaks korda aastas: talvel suuskadel ning suvel jalgratastega.

Kõik osalejad registreeritakse, samuti märgitakse üles igaühe läbitud suusakilomeetrite arv.

Keskuste rajad on avatud kogu päev, kuid oma panuse teatamiseks palutakse kohal olla kella 12-16ni.

Eesti tervise- ja suusaradade asukohakaardiga saab tutvuda Eesti Suusaliidu koduleheküljel www.suusaliit.ee.

Pärast suusasõitu ootab kõiki kuum tee, suuremates suusakeskustes on avatud suusalaenutused, hoolitsetud on parkimiskohtade eest ning vastavalt võimalustele on korraldatud ühistransport. Kokku on ette valmistatud umbes 500 kilomeetrit suusaradu.

Pala kooli kehalise kasvatuse õpetaja Kalev Karu ütles, et kõik suusahuvilised on Palale väga oodatud ning Pala kooli rahvas teeb kõik ürituse õnnestumiseks. Sama kooli direktor Malle Weinrauch lisas, et taoline üritus on väga hea võimalus tutvustada kodukanti.

Andres Lippur, kes hooldab Kuremaa terviseradu, ütles, et juhendit neil veel ürituse kohta ei ole, kuid kindlasti on Kuremaa terviseraja valdajad ettevõtmisest huvitatud. “Rajad on meil olemas, parkimisvõimalus samuti ning ootame meeleldi suusahuvilisi,” kinnitas ta.

Neljapäeval toimuvad Kuremaa terviserajal ka Jõgevamaa meistrivõistlused suusatamises klassikalises tehnikas. Võistlus algab kell 16 ning naised sõidavad kolm ja mehed viis kilomeetrit, paremad selgitatakse välja üldarvestuses, mis tähendab, et noortele ja veteranidele eraldi arvestust ei peeta.

Jõgeval korraldatakse aga laupäeval Mustvee maantee hokiväljakul jääkarneval, mis toimub tänavu kolmandat korda. Karneval algab kell 16 ning osalejad on oodatud kostüümides.

“Need, kes tulevad kostümeeritult, saavad uisutada tasuta,” ütles ürituse peakorraldaja Kaido Poom.

Lisaks sellele, et nii lapsed kui ka täiskasvanud saavad näidata andekaid kostüüme ja sobiva muusika saatel uisutada, korraldatakse ka mitmeid lustakaid võistlusi. Poomi sõnul saavad poisid näiteks võidu väravaid lüüa. Esinevad ka neiud, kes tegelevad iluuisutamisega.

Parimate kostüümide omanikele ning ka võistluste võitjatele on välja pandud auhinnad.

Kostüümi võib igaüks ise teha, aga neid saab laenutada ka Jõgeva kultuurikeskusest.

Eelmistel aastatel on karnevalil osalenud karnevalil vähemalt poolsada uisuhuvilist, kõige väiksemad osalised on olnud 4-5- aastased. Osalistel ei ole fantaasiast puudu tulnud: kes on maskeerunud jäneseks, kes hundiks; kohal on olnud ka karumõmmid, päkapikud, varesed ja paljud teised.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus